reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Oddali ponad 11 litrów krwi

W trakcie wczorajszego poboru krwi, który był zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, udało się zebrać ponad 11 litrów tego „leku”. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście w tym roku.

Specjalny autobus, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął na parkingu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy ul. Kordeckiego 36. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już usiąść na specjalnym fotelu, aby oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie.

W pierwszej tegorocznej akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 25 osób. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru krwi udało się zebrać ponad 11 litrów krwi. „Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji bardzo serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na kolejną zbiórkę, która odbędzie się 19 kwietnia.” – mówi Oficer Prasowa, asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Źródło: KMP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze