Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Oddali ponad 11 litrów krwi

W trakcie wczorajszego poboru krwi, który był zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, udało się zebrać ponad 11 litrów tego "leku". To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście w tym roku.

Specjalny autobus, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął na parkingu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy ul. Kordeckiego 36. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już usiąść na specjalnym fotelu, aby oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie.

W pierwszej tegorocznej akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 25 osób. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru krwi udało się zebrać ponad 11 litrów krwi. “Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji bardzo serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na kolejną zbiórkę, która odbędzie się 19 kwietnia.” – mówi Oficer Prasowa, asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter