Oddział zakaźny kaliskiego szpitala czeka gruntowny remont za prawie 7 mln zł

Oddział zakaźny kaliskiej lecznicy doczeka się gruntownej modernizacji. Szpital otrzyma prawie 7 milionów złotych na "Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Oddziału Chorób Zakaźnych WSZ im. Ludwika Perzyny w Kaliszu do aktualnych potrzeb epidemicznych, z uwzględnieniem efektywności realizowanych świadczeń w warunkach kryzysowych wywołanych pandemią COVID-19".

Zgodnie z pozytywnie ocenionym projektem, roboty budowlane na oddziale zakaźnym obejmą przebudowę wnętrza, roboty wykończeniowe, roboty instalacyjne, sanitarne i elektryczne oraz teletechniczne, modernizację układu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i zainstalowaniem klimatyzacji miejscowej, docieplenie budynku wraz z piwnicami, likwidację zjazdu do piwnicy wraz z zasypaniem kanałów doświetlających okalających budynek, wykonanie instalacji źródła energii odnawialnej w postaci baterii ogniw fotowoltaicznych. Dofinansowanie obejmie również zakup sprzętu medycznego – w tym m.in. aparaty przyłóżkowe RTG, kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory, centralę monitorującą, aparat do ciągłych zabiegów nerkozastępczych. 
 
“Ogromnie się cieszę, że nasze starania przyniosły wymierne efekty i wymagający pilnej modernizacji oddział zakaźny przy Toruńskiej zostanie odpowiednio wyremontowany i wyposażony zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami, co zdecydowanie poprawi warunki leczenia Pacjentów i komfort pracy naszego Personelu” – mówi Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala. Dofinansowanie z ministerstwa otrzyma w sumie 29 szpitali w kraju, kolejnych 33 czeka na pieniądze na liście rezerwowej. Najwyższą liczbę punktów – 83 na 100 możliwych przyznano wnioskom złożonym właśnie przez kaliską lecznicę, a także przez placówki z Radomska i Bolesławca. Resort, na odnowę oddziałów zakaźnych w całym kraju oraz zakup dodatkowego sprzętu, przeznaczył w sumie 200 milionów złotych.
 
 
Źródło: Szpital Kalisz/FB

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»

Powiat Kaliski poszukuje stomatologów

14 sierpnia 2022

W związku z wejściem w życie 12 września 2019 r....

czytaj więcej»

Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Norweska Polonia Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Pierwsze dożynki w powiecie za nami!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»