baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Oddział Zakaźny w WSZ w Kaliszu po remoncie

Oddział Zakaźny w WSZ w Kaliszu przeszedł gruntowny remont. Wykonane prace przyczyniły się nie tylko do podniesienia walorów estetycznych. Zmiana wpłynęła przede wszystkim na poprawę warunków pobytu Pacjentów i pracy personelu.

Budynek znajdujący się przy ul. Toruńskiej ocieplono, odnowiono elewację i przywrócono jej historyczną kolorystykę, zmieniono układ pomieszczeń na bardziej funkcjonalny, wymienione zostały konieczne instalacje. Zmodernizowane zostały także drogi dojazdowe do oddziału.

Fundusze na inwestycję, która kosztowała w sumie około 11 milionów złotych, pochodziły z Ministerstwa Zdrowia oraz z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dofinansowanie objęło również zakup sprzętu medycznego – to między innymi aparaty przyłóżkowe RTG, kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory, centrala monitorująca, aparat do ciągłych zabiegów nerkozastępczych.

Na zadanie szpital pozyskał zewnętrzne dofinansowanie:

  • 6.970.934,78 zł – z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020
  • 3.967.799 zł- z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
  • 32.201,00 zł. – wkład własny szpitala.

Na czas prowadzonych prac, które rozpoczęły się w kwietniu 2023 roku, oddział przeniesiony był na piętro budynku.

źródło: WSZ w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze