Odeszła prekursorka arteterapii w Polsce

To dzięki jej staraniom powstały na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM studia licencjackie i podyplomowe łączące edukację wczesnoszkolną z arteterapią. 11 października 2021 roku zmarła dr hab. Wita Szulc.

Profesor Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Stworzyła koncepcje „Kulturoterapii”. W Kaliszu była jedną z założycieli oraz pierwszym prezesem „Kajros” – Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich.  Jej specjalnością była biblioterapia i łączone formy arteterapii, a także badania nad historią i metodologią arteterapii.

Wielokrotnie wykładała za granicą, m.in. na Uniwersytecie „Tor Vergata” w Rzymie i Uniwersytetach Pedagogicznych na Litwie. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „Musa” (Sztuka w szpitalach dziecięcych) jako ekspert ze strony polskiej – wtedy też prezentowała wyniki swoich badań w Ankonie, we Włoszech. Występowała także na kilkudziesięciu konferencjach naukowych w kraju i za granicą.

Pogrzeb pani dr hab. Wity Szulc odbędzie się 19 października 2021 roku. Zostanie pochowana na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.


Źródło: kajros.pl

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter