baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Odgłosy japońskiej pracowni na ulicach miasta

„Odgłosy japońskiej pracowni” to seria 7 fotografii autorstwa Mikołaja Polińskiego, ukazujących fragmenty prac i obiektów, które można zobaczyć na jego wystawie w Galerii Sztuki im Jana Tarasina w Kaliszu. Fotografie prezentowane są w ramach projektu POSTÓJ ZE SZTUKĄ od 22 czerwca do 16 sierpnia 2023, w siedmiu wybranych witrynach przystanków autobusowych.

Ekspozycja na przystankach jest jedną z odsłon wystawy „Sounds of the Pentagonal Garden”, trwającej w tym samym czasie w Galerii. Jest to także rodzaj zaproszenia do „wyobrażonej pracowni artysty” zaaranżowanej w przestrzeni wystawienniczej, przy placu św. Józefa 5 w Kaliszu.

Galeria Sztuki im. J. Tarasina zaprasza do przyjrzenia się ekspozycji w mieście, podczas spacerów lub w czasie oczekiwania na autobus. Zobaczycie tam m.in. fragment obrazu zatytułowanego „Takibe 14.04.2023” (fot. 1), fragment japońskiego papieru okrywającego drzwi przesuwne i fragment elementu z Pawilonu Utopia koło Poznania – kolaż wykonany na znalezionych elementach drewnianych i japońską piłę do drewna oraz blat stołu znalezionego w Konstantynowie koło Poznania, ze śladem wykonanym papierem ściernym.

Źródło: Galeria Tarasina

fot. przystanków Ania Wolff

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze