baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Odjazdowy Bibliotekarz znów na dwóch kółkach!

Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza do udziału w kolejnej edycji rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”. To doskonała okazja, by połączyć przyjemność z pożytecznym: zwiedzić malownicze zakątki Kaliskiego, aktywnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, a także poszerzyć swoje książkowe horyzonty.

Niedziela, 16 czerwca 2024 roku to data, którą warto zapisać w kalendarzu. Start rajdu nastąpi o godzinie 11:00 tradycyjnie przy pomniku Adama Asnyka na kaliskich Plantach. Trasa poprowadzi uczestników z Kalisza do Russowa i z powrotem, oferując malownicze widoki przedmieść i okolic miasta.

16 kilometrów w siodle to dystans, który pokonać może każdy, niezależnie od kondycji. Organizatorzy zapewniają kameralną atmosferę i tempo dostosowane do wszystkich uczestników. Na półmetku rajdu, w Oddziale Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, czeka na rowerzystów grill i konkurs literacki z nagrodami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Nie zabraknie też „uwolnionych książek” i przydatnych gadżetów, a dla chętnych – możliwości zapisania się do kaliskiej biblioteki i uzyskania bezpłatnej karty uprawniającej do korzystania z jej zasobów.

Literacki piknik w Russowie to kolejny punkt programu. O godzinie 15:00 w parku przy Dworku w Russowie odbędzie się promocja książki „Kowalska. Ta od Dąbrowskiej” Sylwii Chwedorczuk z udziałem autorki. To doskonała okazja, by spotkać się z pisarką, porozmawiać o jej twórczości i odkryć nowe literackie perełki.

Udział w rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz” to nie tylko świetna zabawa i sposób na spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. To również okazja do promocji czytelnictwa, integracji lokalnej społeczności i odkrywania piękna okolic Kaliskiego.

Zgłoszenia na rajd można składać za pośrednictwem adresu e-mail rowery@mbp.kalisz.pl lub telefonicznie pod numerem 62 757-59-12. Dodatkowych informacji udzielą organizatorzy: Gabriela Jaśkiewicz, Mateusz Halak i Grzegorz Tomżyński.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze