Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Odkopują szczelinę przeciwlotniczą!

Fundacja „Walkiria” oraz zaprzyjaźnione osoby zaczęli odkopywać jedną z dwóch szczelin przeciwlotniczych, które znajdują się za zakładami WSK przy ulicy Częstochowskiej. W planach jest utworzenie tutaj izby muzealnej!

Szerzej o akcji powiedział Tomasz Dalinkiewicz z Fundacji „Walkiria”:

„Najprawdopodobniej są to szczeliny wybudowane przez Niemców, razem z pierwszymi budynkami należącymi dziś do WSK, które zostały wybudowane w 1942 roku. Nigdzie nie zachowały się w Kaliszu plany tych fortyfikacji – nie ma ich w Urzędzie Miasta Kalisza, u konserwatora zabytków ani w Archiwum Państwowym w Kaliszu, więc nie znamy dokładnego rozkładu pomieszczeń” – powiedział Tomasz Dalinkiewicz, prezes zarządu Fundacji „Walkiria”.

Jak informują organizatorzy dzisiejszej akcji, po odkopaniu szczelin oraz uprzątnięciu terenu, miejsce ma zostać udostępnione do zwiedzania:

„Chcemy to miejsce zabezpieczyć i cyklicznie w okresie wiosenno-letnim udostępniać wszystkim zainteresowanym to miejsce do zwiedzania. Być może stworzymy tu izbę muzealną” – dodał Tomasz Dalinkiewicz

Fundacja „Walkiria” została założona w 2014 roku przez Tomasza Dalinkiewicza. Jej członkowie dbają o polskie fortyfikacje z 1939 roku, cmentarze wojenne czy miejsca pamięci narodowej.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze