Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Odpowie za kradzież z włamaniem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koźminku zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który dwukrotnie okradał tę samą myjnię samoobsługową. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonego wyniosła 11 tys. złotych. Podejrzanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 29 na 30 grudnia 2023 r. Nieznany sprawca uszkodził panel sterujący płatnościami i zabrał znajdującą się wewnątrz gotówkę. Po raz drugi ten sam sprawca pojawił się na terenie myjni 30 grudnia, rano. Mężczyzna uszkodził drugi z zamontowanych tam paneli i ukradł znajdujący się wewnątrz urządzenia bilon.

Łącznie łupem sprawcy padły monety o wartości blisko 1000 złotych. Jednak wartość uszkodzonych urządzeń znacznie przewyższała kwotę skradzionej sumy pieniędzy. Całkowite straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły 11 tys. złotych.

Policjanci, którzy zajmowali się sprawą analizując zebrany materiał dowodowy wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tymi zdarzeniami. Ich przypuszczenia już wkrótce okazały się słuszne. Sprawcą włamania okazał się, 26-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, już następnego dnia po zdarzeniu. Nie krył zdziwienia na widok policjantów, którzy zapukali do drzwi jego mieszkania.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów podejrzanemu. 26-latek odpowie za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu; fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze