baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Odwiedzili adeptów pożarnictwa

W piątek 4 sierpnia 2023 roku Zastępca Komendanta Miejskiego w Kaliszu, odwiedził adeptów pożarnictwa z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kalisz-Winiary na obozie szkoleniowo-wypoczynkowym.

Obóz znajduje się na terenie ośrodka szkoleniowo – wypoczynkowego Pascha koło Mikstatu (powiat ostrzeszowski), w którym uczestniczy 25 adeptów pożarnictwa z jednej z najmłodszych jednostek w Polsce OSP Kalisz-Winiary. Uczestnicy zgrupowania na początku wizyty złożyli meldunek o gotowości do wizytacji, a także zaprezentowali elementy musztry strażackiej. Następnie młodzi adepci pożarnictwa opowiadali, jak spędzają czas podczas obozu.

Plan dnia na pierwszy tydzień wypełniony jest zajęciami szkoleniowymi, podczas których członkowie MDP realizują zajęcia związane elementami musztry, oraz uczestniczą w symulowanych zdarzeniach podczas których ćwiczą rozwinięcia bojowe. Dopełnieniem dnia są inspekcje czystości pokoi oraz alarmy nocne które stanowią nie lada atrakcję dla uczestników. Czas popołudniowy przeznaczony jest na rekreację i gry zespołowe.

Opracował: KM PSP Kalisz
Zdjęcia: kpt. Albert Famulski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze