Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Bookcrosising polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek poprzez zostawianie ich w miejscach publicznych lub w specjalnie utworzonych półkach, regałach. Znalazca może taką książkę przeczytać i przekazać dalej, idealnie byłoby, gdyby w zamian zostawił także własną, z którą chciałby się podzielić.

Od 2012 roku koordynatorem akcji bookcrossingu w Kaliszu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka. Ze względu na pandemię akcję jednak zawieszono, ale powraca do Kalisza na nowo, a punkty z uwolnionymi książkami są niemal we wszystkich placówkach MBP. W naszym mieście działa także plenerowa biblioteka – specjalny regał na uwolnione książki przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka.

„Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się z biblioteką wydawnictwami, które już zostały przeczytane. Bibliotekarze dokonują selekcji – książki te trafiają do księgozbioru lub do akcji ich uwalniania. Podarowanym wydawnictwom biblioteka nadaje drugie życie. Warto podkreślić, że publikacje przekazane do bookcrossingu mają specjalną pieczęć z informacją, że można taką książkę zabrać bezpłatnie do domu, przeczytać i podać dalej”– mówi Anna Kubiak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Fundacja Bookcrossing Polska zachęca, aby w dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek organizować plenerowe czytanie. Filia nr 2 kaliskiej biblioteki włącza się do akcji i 15 czerwca Małgorzata Matczak – kierownik tej placówki, przeczyta książki dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki. Uwolnione książki będą także podziękowaniem dla uczestników rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizowanego przez MBP 26 czerwca. Biblioteka już teraz serdecznie zaprasza do zapisów.

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze