Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

OKL w Gołuchowie zapowiada XV edycję „Bajarzy z Leśnej Polany”

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Opowieściami mogą być osobiste przeżycia, wspomnienia o lesie zebrane wśród bliskich, historie prawdziwe lub niekoniecznie osadzone w rzeczywistości.

Jak tłumaczą przedstawiciele ośrodka – należy rozbudzić wyobraźnię słuchaczy i ubrać opowieść w staromodne słowa albo snuć współczesną narrację. Niezbędne będą językowe zabawy, wplatanie ulubionych słówek i powiedzonek czy rymowanie. Gotowe materiały należy nagrać w formie wystąpiena wideo i przesłać do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie – organizatora konkursu. Przesłane wystąpienia oceni jury. Na laureatów czekają nagrody o wartości: 2000 zł, 1000 zł i 500 zł oraz wyróżnienia w formie upominków.

Tegoroczny konkurs odbędzie się 26 i 27 maja. W pierwszym dniu zostaną wyemitowane nadesłane filmy na stronie internetowej placówki, w kolejnym – odbędzie się spotkanie w Gołuchowie na uroczystym wręczeniu nagród. Na zgłoszenia udziału przedstawiciele ośrodka czekają do 31 marca, a na materiał filmowy – do 22 kwietnia.  Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Medialnego wsparcia udzielają TVP3 Poznań, Radio Poznań, kwartalnik „Echa Leśne” oraz portal edukacyjny Ecoedu.com.pl. Więcej informacji, regulamin i karta zgłoszenia znajdują się pod tym linkiem.

Źródło: OKL w Gołuchowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze