Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Oko w oko z Jakubem Małeckim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Oko w oko z pisarzem”. W poniedziałek, 8 kwietnia, do Kalisza przyjedzie Jakub Małecki – pisarz, który swymi powieściami podbija rzesze czytelników.

Jakub Małecki urodził się 1982 roku w Kole. Z wykształcenia jest ekonomistą, ale swą drogę zawodową związał z pisarstwem. Debiutował w 2007 roku, a od tego czasu ukazało się już 15 jego książek, z których najbardziej znane to: „Dygot”, „Horyzont”, „Saturnin” czy „Święto ognia”. Autor „Rdzy” za swoją twórczość nominowany był do Nagrody im. Janusza Zajdla, Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Środkowej Europu „Angelus”, a za książkę „Święto ognia” został uhonorowany Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida. Wydane w 2021 roku „Święto ognia” zekranizowała Kinga Dębska.

Jakub Małecki od lat należy do najpopularniejszych polskich pisarzy, a jego książki bardzo szybko znikają z bibliotecznych i księgarskich półek. Autor „Śladów” jest jednym z najczęściej tłumaczonych na języki obce, jego książki ukazały się między innymi w Holandii, Rosji, Belgii czy Niemczech.

Wieczór autorski w Kaliszu odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia, o godzinie 18 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Michał Hynas, koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki, na co dzień pracujący w Filii nr 1. Spotkanie z Jakubem Małeckim to szansa nie tylko posłuchania rozmowy ze swoim ulubionym autorem i zadania pytań, ale też zdobycia autografu, dedykacji czy zakupu książki.

Cykl spotkań „Oko w oko z pisarzem” wspierają: Komoda Club Residence, Gustosa Ristorante, Cukiernia GUCIO.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze