baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Oko w oko z Michałem Witkowskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Oko w oko z pisarzem”. 20 czerwca gościem Biblioteki będzie Michał Witkowski, pisarz, którego sława nie gaśnie od ponad dwudziestu lat.

Michał Witkowski urodził się w 1975 roku we Wrocławiu. Pierwszą książkę prozatorską opublikował w 2001, był to zbiór opowiadań „Copyright”. Prawdziwą sławę przyniosła mu, wydana w 2005 roku, powieść „Lubiewo”. Swoją pozycję literacką pisarz ugruntował książkami: „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej”, „Drwal”, „Wymazane”, „Tango”. Jego najnowsze dzieło to „Autobiografia. Tom 1: Wiara” obejmujący lata 1975-1990.

Autor „Margot” jest laureatem Literackiej Nagrody GDYNIA za „Lubiewo” oraz Paszportu „Polityki” za 2007 rok. Michał Witkowski był również czterokrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike oraz do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”.

Spotkanie z Michałem Witkowskim da możliwość nie tylko do rozmowy z autorem, ale też do zdobycia dedykacji czy zakupu książki.

Wieczór autorski odbędzie się 20 czerwca – w czwartek o godzinie 18 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66. Rozmowę z Michałem Witkowskim poprowadzi Michał Hynas, koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki, na co dzień pracujący w Filii nr 1.


Cykl spotkań autorskich sponsorują: Komoda Club Residence, Gustosa Ristorante oraz Cukiernia GUCIO.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze