Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Oko w oko z pisarzem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza na cykl spotkań z lubianymi i cenionymi pisarzami. W pierwszym półroczu w Bibliotece Głównej gościć będziemy aż dziesięcioro autorów i autorek.

Spotkania rozpoczną się od przytoczenia sylwetki jednej z najwybitniejszych literaturoznawczyń, profesor ANNY NASIŁOWSKIEJ i jej rewelacyjnej biografii Sławomira Mrożka pt. „Mrożek. Biografia”, za którą otrzymała Nagrodę Miesięcznika „Nowe Książki”. Kilka dni później, żeby dobrze wprowadzić czytelników w walentynkowy klimat, organizatorzy zaproszą na rozmowę z bardzo popularną autorką AGNIESZKĄ LINGAS-ŁONIEWSKĄ, której książki biją rekordy popularności wśród czytelników naszej Biblioteki. Pod koniec lutego gościć będziemy ROBERTA MAŁECKIEGO, autora kryminałów, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły, którego większość książek w niedługim czasie zostanie zekranizowana.

Specjalnie na Dzień Kobiet zaproszona zostanie jedna z najpopularniejszych pisarek literatury obyczajowej i klimatycznych, wielotomowych sag rodzinnych, której nowe książki znikają z bibliotecznych półek z prędkością światła, czyli EDYTĘ ŚWIĘTEK. Światowy Dzień Poezji w naszych progach będzie trwał cały tydzień, a rozpocznie go spotkanie z JACKIEM DEHNELEM, jednym z najbardziej cenionych polskich pisarzy współczesnych. Autorem powieści, kryminałów historycznych oraz wierszy. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich oraz Paszportu „Polityki”, nominowanym do wszystkich najważniejszych nagród literackich w Polsce.

Kwiecień rozpocznie się od spotkania z JAKUBEM MAŁECKIM, pisarzem, który od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej czytanych i dyskutowanych pisarzy. Dowodem jego popularności jest ekranizacja najnowszej książki Małeckiego zatytułowanej „Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej. Pod koniec kwietnia gościnią biblioteki będzie JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK, autorka bestsellerowych „Chłopek”, reportażu historycznego, który zdobył szczyty popularności. Kilkaset tysięcy sprzedanych egzemplarzy oraz gigantyczne kolejki w bibliotekach w całej Polsce, to dowód uznania dla jej twórczości.
Maj to spotkanie z prawdziwą damą polskiej poezji: EWĄ LIPSKĄ, pisarką, która od kilkudziesięciu lat regularnie publikuje nowe książki poetyckie, a każda z nich to wydarzenie w świecie literatury.
Przed wakacjami organizatorzy będą chcieli wprowadzić uczestników w dobry nastrój, dlatego najpierw zaproszą na spotkanie z KRYSTYNĄ MIREK, autorką przede wszystkim literatury obyczajowej, ale mającej też w dorobku kryminały.

Tuż przed rozpoczęciem lata gościem spotkań będzie MICHAŁ WITKOWSKI, pisarz, który ma bardzo duży wpływ na literaturę polską XXI wieku. Jego najgłośniejsza powieść pt. „Lubiewo” do dzisiaj wzbudza ogromną ilość dyskusji, a sam Witkowski się nie zatrzymuje i ciągle poszukuje nowych form wyrazu od współczesnego kryminału przez kryminał retro po autobiografię.

Anna Nasiłowska – 7 lutego, godzina 18.00,
Agnieszka Lingas-Łoniewska – 12 lutego, godzina 18.00
Robert Małecki – 28 lutego, godzina 18.00
Edyta Świętek – 8 marca, godzina 18.00
Jacek Dehnel – 18 marca, godzina 18.00
Jakub Małecki – 8 kwietnia, godzina 18.00
Joanna Kuciel-Frydryszak – 29 kwietnia, godzina 18.00
Ewa Lipska – 23 maja, godzina 18.00
Krystyna Mirek – 12 czerwca, godzina 18.00
Michał Witkowski – 20 czerwca, godzina 18.00

źródło: MBP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze