“Okrąglak” buduje kuchnię i pralnię

W kaliskim szpitalu rozpoczęły się prace, których celem jest stworzenie własnej kuchni i pralni dla lecznicy. W ten sposób władze "Okrąglaka" chcą zainwestować m.in. w lepsze posiłki dla swoich pacjentów. Koniec prac planuje się na sierpień.

Według pierwotnych zapowiedzi, nowe miejsca w szpitalu przy Poznańskiej mają zacząć działać we wrześniu. Koszt całej inwestycji to około 8 milionów złotych, a środki zostały pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego. Władze szpitala dzięki nowej nowej, własnej kuchni chcą wyjść naprzeciw pacjentów i w ten sposób poprawić jakość posiłków. Dotychczas jedzenie zapewniała zewnętrzna firma, która obsługuje 240 szpitali w całej Polsce. Według informacji przekazanych przez pracowników szpitala – prace idą sprawnie i według ustalonego harmonogramu.

“Liczymy na to, że uruchomienie własnej kuchni usatysfakcjonuje naszych podopiecznych kulinarnie – choć zaznaczamy – szpitalne jedzenie z definicji musi być lekkostrawne, łagodne w smaku i proste w formie. Z Magdą Gessler z pewnością konkurować nie będziemy, ale mamy nadzieję, że zyskalibyśmy jej aprobatę.” – czytamy na szpitalnym profilu facebookowym.


Źródło: Szpital Kalisz/FB

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter