„Okrąglak” buduje kuchnię i pralnię

W kaliskim szpitalu rozpoczęły się prace, których celem jest stworzenie własnej kuchni i pralni dla lecznicy. W ten sposób władze „Okrąglaka” chcą zainwestować m.in. w lepsze posiłki dla swoich pacjentów. Koniec prac planuje się na sierpień.

Według pierwotnych zapowiedzi, nowe miejsca w szpitalu przy Poznańskiej mają zacząć działać we wrześniu. Koszt całej inwestycji to około 8 milionów złotych, a środki zostały pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego. Władze szpitala dzięki nowej nowej, własnej kuchni chcą wyjść naprzeciw pacjentów i w ten sposób poprawić jakość posiłków. Dotychczas jedzenie zapewniała zewnętrzna firma, która obsługuje 240 szpitali w całej Polsce. Według informacji przekazanych przez pracowników szpitala – prace idą sprawnie i według ustalonego harmonogramu.

“Liczymy na to, że uruchomienie własnej kuchni usatysfakcjonuje naszych podopiecznych kulinarnie – choć zaznaczamy – szpitalne jedzenie z definicji musi być lekkostrawne, łagodne w smaku i proste w formie. Z Magdą Gessler z pewnością konkurować nie będziemy, ale mamy nadzieję, że zyskalibyśmy jej aprobatę.” – czytamy na szpitalnym profilu facebookowym.

Źródło: Szpital Kalisz/FB
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze