“Okrąglak” inwestuje we własną kuchnię

Od września w kaliskiej lecznicy przy ulicy Poznańskiej ma ruszyć szpitalna kuchnia. To nie jedyna nowość, gdyż z prawie 8 mln złotych wsparcia ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, ma zostać również wybudowana dedykowana pralnia.

Na oficjalnym profilu kaliskiego “Okrąglaka” czytamy, że szpital chce daniami przygotowywanymi we własnej kuchni, trafić w smakowe gusta pacjentów. Nad kompozycją szpitalnych posiłków, z uwzględnieniem medycznych zaleceń, czuwać będą dietetycy. Obecnie lecznica korzysta przejściowo z usług firmy, która wygrała przetarg na dostarczanie posiłków. To firma, która karmi pacjentów 240 szpitali w całym kraju, a kuchnia, z której przyjeżdża jedzenie, wydaje dziennie około 2 500 posiłków (między innymi do największych szpitali w Łodzi i Zgierzu). Posiłki są realizowane na podstawie 32 rodzajów diet szpitalnych weryfikowanych i zatwierdzanych przez dietetyków z kaliskiego szpitala z 14-dniowym wyprzedzeniem. 

“Liczymy na to, że uruchomienie własnej kuchni usatysfakcjonuje naszych podopiecznych kulinarnie – choć zaznaczamy – szpitalne jedzenie z definicji musi być lekkostrawne, łagodne w smaku i proste w formie. Z Magdą Gessler z pewnością konkurować nie będziemy, ale mamy nadzieję, że zyskalibyśmy jej aprobatę.” – czytamy na szpitalnym profilu facebookowym.

 

Źródło: Szpital Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter