baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

„Okrąglak” otrzyma środki na rozwój kardiologii

Zgodnie z nowym programem Ministerstwa Zdrowia, mającym na celu zwiększenie dostępności do usług kardiologicznych, na terenie kilkunastu wybranych województw w kraju, została utworzona tak zwana Krajowa Sieć Kardiologiczna. Kaliski „Okrąglak” został zakwalifikowany do ośrodków ll poziomu KSK.

Szanowni Państwo, mamy kolejne dobre wieści, tym razem dla wszystkich naszych pacjentów zmagających się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także dla wszystkich mieszkańców naszego regionu – powiedział dyrektor „Okrąglaka” Radosław Kołaciński

Ten nowy program pilotażowy oznacza – z punktu widzenia pacjentów – zwiększenie dostępu do leczenia kardiologicznego, zgodnego z najnowszymi i najlepszymi standardami międzynarodowymi, oraz oferuje pacjentowi bardzo szybki dostęp do diagnostyki i leczenia specjalistycznego, którego celem nadrzędnym jest oczywiście zmniejszenie śmiertelności w populacji naszego kraju z przyczyn sercowo naczyniowych.

Dzięki intensywnej pracy, jaką wykonaliśmy w ciągu ostatnich lat, zostaliśmy zaproszeni do realizacji tego projektu i zyskaliśmy akceptację regionalnego ośrodka koordynującego w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Oddziału NFZ, jako partner i współpracownik w tym projekcie. We wtorek podpisałem stosowną umowę z NFZ, która włącza nas oficjalnie do Krajowej Sieci Kardiologicznej od pierwszego kwietnia br. – powiedział dyrektor szpitala

Krajową Sieć Kardiologiczną tworzą wybrane oddziały i poradnie kardiologiczne, oraz poradnie lekarzy rodzinnych, sprzężone ze sobą wspólnym systemem informatycznym, co pozwala na szybkie znalezienie miejsca dla rozpoczęcia lub kontynuacji adekwatnej do potrzeb chorego ambulatoryjnej jak i szpitalnej ścieżki diagnostyczno – terapeutycznej.

Wykonana praca, liczba zrealizowanych zabiegów, zgromadzone zaplecze sprzętowe, a także doskonale wyszkolony personel i kompleksowość opieki kardiologicznej, pozwoliły nam na zakwalifikowanie się do ośrodków II poziomu Krajowej Sieci Kardiologicznej. Dotyczy do zarówno oddziału kardiologicznego, jak i naszej poradni kardiologicznej – dodał dyrektor szpitala.

Szpital zyskał możliwość wykonywania w sposób nielimitowany i nieograniczony kontraktem z NFZ szeregu zaawansowanych i drogich procedur medycznych. Chodzi o procedury stosowane w leczeniu niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca, leczeniu wad zastawkowych oraz nadciśnienia tętniczego. Umożliwia to szpitalowi wykonywanie dużo większej liczby zabiegów ablacji, implantacji stymulatorów, kardiowerterów, układów resynchronizujących i jest szansą na udzielenie pomocy dużo większej liczbie chorych w zdecydowanie krótszym czasie.

Do sieci szpitali kardiologicznych, oprócz poradni i oddziału kardiologii szpitala, został włączony nowy POZ „Nowy Świat”. Będzie on kompleksowo współpracował z poradnią i oddziałem, a skorzystanie z jego usług będzie owocowało jeszcze szybszym dostępem do Krajowej Sieci Kardiologicznej już z poziomu lekarza rodzinnego.

Fakt zakwalifikowania naszego ośrodka do II poziomu szpitali i poradni kardiologicznych jest dowodem wysokiej jakości naszej pracy i jednoznacznym potwierdzeniem fachowości i dobrego przygotowania merytorycznego naszej kadry kardiologicznej. – powiedział Radosław Kołaciński.

Władze szpitala zdają sobie sprawę z tego, że wyznaczona pozycja ośrodka II stopnia w Krajowej Sieci Kardiologicznej, nakłada na nich dodatkowy obowiązek. Po pierwsze wsparcia merytorycznego i diagnostycznego dla oddziałów kardiologicznych i poradni kardiologicznych z I poziomu Krajowej Sieci Kardiologicznej, a po drugie udzielnie maksymalnie możliwej pomocy pacjentom okolicznych szpitali miejskich i powiatowych, które nie zostały umieszczone w strukturach Sieci Szpitali Kardiologicznych województwa Wielkopolskiego, w maksymalnie szybkiej inicjacji i sprawnym prowadzeniu całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego wszystkich pacjentów kardiologicznych z tych regionów. W przypadku kaliskiego szpitala będą to chorzy z powiatu ostrowskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego czy tureckiego.

Jesteśmy oczywiście przygotowani na te dodatkowe obowiązki i mamy nadzieję na bardzo dobrą współpracę w tym zakresie z naszymi sąsiadami, dla wspólnej korzyści, jaką jest zdrowie naszych kardiologicznych pacjentów. – powiedział dyrektor szpitala

Źródło: Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze