Nowe ambulanse zasilają szeregi zespołów ratownictwa

Nowa karetka trafiła do Zespołu Ratownictwa Medycznego przy kaliskim szpitalu. Ambulans został dofinansowany w ramach projektu, którego celem jest wsparcie szpitala w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych.

Na zakres projektu składał się m.in. zakup ambulansu wraz z wyposażeniem. Nowy pojazd przekazany został Zespołowi Ratownictwa Medycznego, stacjonującemu w Brzezinach. Karetka zastąpiła najbardziej wysłużony samochód i już służy lokalnej społeczności. Na wyposażenie ambulansu składają się m.in. nosze główne wraz z transporterem, krzesełko transportowe z systemem płozowym, pompa infuzyjna, ssak elektryczny oraz respirator. Całkowita wartość ambulansu to 500 000 zł – w całości sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Następne trzy nowe karetki typu C dotrą do kaliskiego szpitala do 15 listopada. Będą zakupione dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Ambulanse będą realizowały świadczenia z zakresu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Podpisana umowa z dostawcą opiewa na kwotę 1 800 000 zł. Dotacja to 1 787 320 zł, a środki własne – 12 680 zł. Nowoczesne ambulanse będą wyposażone m.in. w nosze główne wraz z transporterem, krzesełko transportowe z systemem płozowym, pompę infuzyjną i przenośną, ssak elektryczny i przenośny, respiratory oraz przenośne radiotelefony. Karetki będą stacjonować w Kaliszu, Stawiszynie i Liskowie.

Źródło: Szpital Kalisz/FB

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter