reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Okrągły Stół w Kaliszu? Ruszają warsztaty dla młodzieży

10 lutego od godziny 11:00 – odbędzie się w Kaliszu darmowe i otwarte wydarzenie z serii Okrągłych Stołów o bezpiecznej szkole, realizowane przez Fundację GrowSpace i przedstawicielstwo regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Organizatorzy zapraszają młodzież, w szczególności młodzież uczniowską, do udziału w części merytorycznej, warsztatowej i dyskusyjnej. Tematyka spotkania skupia się między innymi na wymianie doświadczeń w temacie zdrowia psychicznego i antydyskryminacji oraz unijnych rekomendacjach w obszarze ochrony zdrowia psychicznego. 

„Temat jest ważny z powodu niepokojących statystyk – zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w zeszłym roku padł ponowny rekord liczby prób samobójczych dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Odnotowano, że 2022 roku 2031 razy doszło do próby samobójczej w tej grupy wiekowej” – tłumaczy Magdalena Antolczyk z Fundacji GrowSpace.

W wydarzeniu wezmą udział dwie ekspertki:

  • Kamila Ferenc – adwokatka, laureatka tytułu Prawniczka Pro Bono, wiceprezeska zarządu w Fundacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, autorka Inkluzywnego Statutu Szkoły;
  • Anna Schmidt-Fic – liderka Protestu z Wykrzyknikiem, nauczycielka zaangażowana w szerzenie edukacji obywatelskiej i przeciwdziałanie przemocy w szkole.

Zgłoszenia przyjmowane są w formularzu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4miCPFFgRtNksky7wnSNngp1Bi1q5XilyuX1R–MmiCMMyw/viewform

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze