baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Olimpijczyk Krzysztof Maksel rusza w podróż dookoła świata!

Polski kolarz torowy, wicemistrz Europy i olimpijczyk, już niedługo rozpocznie podróż dookoła świata na rowerze gravelowym. O projekcie, w którym promowany będzie Kalisz, Krzysztof Maksel rozmawiał z Krystianem Kinastowskim, Prezydentem Miasta Kalisza.

Sportowiec wyrusza dziś 1 lipca z Warszawy, a jego trasa wiedzie przez Czechy, Austrię, Szwajcarię, Włochy i Hiszpanię. Pierwszy etap niezwykłej wyprawy zakończy na Gibraltarze. Już w pierwszym dniu eskapady Krzysztof Maksel odwiedzi Kalisz, który darzy wielkim sentymentem. Na torze kolarskim w naszym mieście zaczynał swoją karierę.

Krzysztof Maksel, jako kolarz torowy, osiągnął wiele sukcesów, w tym wicemistrzostwo Europy w 2012 i 2015 roku. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokio. Na swoim koncie ma także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2013/2014 i 2016/2017 w konkurencji 1000 m, oraz brązowy medal igrzysk europejskich w 2019 roku. Jest rekordzistą Polski na 1000 m ze startu zatrzymanego.

Kolarz, po kontuzji w Tokio, odnalazł nową pasję w kolarstwie gravelowym, które staje się coraz bardziej popularne. Zaczął budować własny rower gravelowy i półtora roku temu założył kanał na YouTube, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami, pokazuje jak budować rowery oraz zamieszcza vlogi z treningów i wypraw. Promuje sport oraz turystykę rowerową.

Jego najnowszy projekt, „The Gravel Tour. Olimpijczyk gravelem dookoła świata”, to wyjątkowa podróż, którą będzie relacjonować na bieżąco na swoim kanale YouTube. Każdego dnia będzie zamieszczać nowe filmiki i vlogi z poszczególnych etapów podróży. W swoich programach będzie promować nasze miasto.

Link do kanału: https://www.youtube.com/@Maksel_Krzysztof

Tekst, zdjęcia: kalisz.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze