Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Oliwiecka poprowadziła konwencję Trzeciej Drogi

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Trzeciej Drogi. Konwencja miała kaliskich akcent, gdyż wspólnie z Rzecznikiem PSL Miłoszem Motyką prowadziła ją kaliska posłanka Barbara Oliwiecka. Poza posłanką na konwencję przyjechali także kaliski działacze tej koalicji.

Podczas konwencji zaprezentowano hasło wyborcze w nadchodzących wyborach do europarlamentu, które brzmi – „Trzecia Droga – bądź sobą w Europie”.

Wicepremier, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że „być sobą w Europie”, to znaczy dbać o interesy Polski. „To znaczy budować wspólnotę, to znaczy odradzać porozumienie, zadbać o pokój i bezpieczeństwo. Być sobą to znaczy być dumnym też ze swoich korzeni, tradycji” – podkreślił.

Dodał, że „bycie sobą w Europie” to bycie dumnym z Polski i jej dokonań. Wskazał, że 20 lat Polski w Unii Europejskiej to zmiany na korzyść i jest to miejsce gwarantujące bezpieczeństwo i rozwój.

„Miarą patriotyzmu jest być dzisiaj najsilniejszym państwem w Unii Europejskiej i budować najsilniejszą Unię Europejską w jej historii” – powiedział lider ludowców.

Zaznaczył, że wspólnota narodowa jest na pierwszym miejscu, ale musi być ona „w gronie państw i narodów, które gwarantują nam rozwój i bezpieczeństwo”.

„My idziemy do Europy po konkrety, po konkretne pieniądze dla polskiej przedsiębiorczości, gospodarstw rolnych, samorządów, po budowę żłobków, przedszkoli, szpitali, po budowę bezpieczeństwa w Polsce” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Wielkopolską listę otwiera Krzysztof Hetman z PSL, który to ostatniego piątku pełnił funkcję ministra rozwoju. Drugie miejsce zajmuje poseł Barbara Oliwiecka z Polski 2050.

Źródło: POLSKA AGENCJA PRASOWA

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Krulik

Szokujące. Dobrze żeście napisali

Najnowsze