Operator paczkomatów z hubem logistycznym w Kaliszu

InPost, czyli dobrze znany operator sieci paczkomatów ma jeszcze w tym roku uruchomić kilkanaście nowych hubów logistycznych. Jeden z nich według informacji ma powstać w naszym mieście do końca 2021 roku.

Centra logistyczne mają powstać w Kaliszu, Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Koszalinie i Szczecinie. Planowana łączna powierzchnia obiektów to ponad 100 tys. m2. Aktualnie operator posiada 11 tysięcy paczkomatów w naszym kraju oraz 60 hubów. Dodatkowo funkcjonują dwie sortownie: w Piotrkowie Trybunalskim oraz P3 Logistic Parks Mszczonów.

To nie pierwszy przejaw ofensywy InPost w ostatnim czasie, ale pierwszy ruch, który zapewni dodatkowe miejsca pracy w naszym mieście i regionie. Z pewnością będzie to też pozytywny impuls dla kolejnych inwestorów w regionie. Firma w połowie roku planuje stworzyć także tzw. “fabrykę paczkomatów”, gdzie docelowo ma powstawać około stu nowych popularnych punktów na odbiór przesyłek tygodniowo. Warto dodać, że operator dostał również zgodę na przejęcie Mondial Relay, czyli francuskiej firmy posiadającej rozbudowaną sieć 15,8 tys. punktów odbioru we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu oraz Hiszpanii.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci paczkomatów.Źródło: money.pl

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter