Opole górą w Arenie. Kolejna ligowa porażka siatkarek

Można było mieć nadzieje, że awans kaliskich siatkarek do ćwierćfinału Pucharu Polski spowoduje odwrócenie negatywnego trendu w lidze. Niestety porażka z UNI Opole na własnej hali jest już czwartą z kolei, odniesioną w rozgrywkach Tauron Ligi Kobiet.

Pierwszy set siatkarki gości wygrały pewnie do 20, mając cały czas przewagę kilku punktów. Więcej zawziętości miały kaliszanki w drugim secie, gdzie potrafiły odrobić nawet pięciopunktową stratę przy stanie 11-16 i mieć w końcówkę piłkę setową. Kluczowej piłki nie skończyła jednak Zuzanna Kuligowska i ostatecznie to znów opolanki mogły cieszyć się z wygranego seta 26-28.

Trzecia partia była jedyną, w której wygrały podopieczne trenera Marcina Widery. Zrobiły to w całkiem niezłym stylu, m.in. dzięki dobrej zmianie Zuzanny Efemienko-Młotkowskiej. Niestety czwarty był już pod dyktando UNI. Najlepszą siatkarką meczu została Marta Pamuła, która samodzielnie zdobyła w Kaliszu aż 19 punktów.

UNI Opole przed tym spotkaniem było sąsiadem MKS w tabeli, ale po zwycięstwie drużyna Nicolii Vetoriego ma już pięć punktów przewagi. Widmo braku awansu do play-off staje się coraz większym niebezpieczeństwem. W kolejnych meczach w drużynie kaliskiej wystąpi już nowa zawodniczka rozgrywająca Izzy Ashburn, która zastępuje na rozegraniu kontuzjowaną Alicję Grabkę.