Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Oratorium na Boże Narodzenie w Filharmonii Kaliskiej

Już w ten piątek, 15 grudnia Filharmonia Kaliska zaprasza na wspólne muzyczne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia podczas wykonania ORATORIUM NA BOŻE NARODZENIE kaliskiego kompozytora Fryderyka Stankiewicza z udziałem wokalistów Mietka Szcześniaka i Karoliny Stankiewicz, wybitnego flecisty Romuald Szałek oraz aktora Teatru im. W. Bogusławskiego – Lecha Wierzbowskiego, a także chórów dziecięcych szkół muzycznych z Kalisza i Turku. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu publiczności koncert odbędzie się dwa razy – o godz. 17.00 i 19.00.

Fryderyk Stankiewicz to kaliszanin, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, zdobył Grand Prix w 1981 na Międzyuczelnianym Konkursie Studentów Klas Kompozycji za chóralny utwór. Pracował jako kierownik muzyczny w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu już podczas studiów, a w 1986 otrzymał stypendium Ministra Kultury Sztuki. Jako wykładowca dołączył do nowo powstałego Wydziału Pedagogiczno–Artystycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Kaliszu w 1987. Współpracuje z kaliskimi instytucjami kulturalnymi, takimi jak Filharmonia Kaliska czy Teatr im. W. Bogusławskiego.

Jego dorobek artystyczny obejmuje liczne kompozycje, m.in. instrumentalny utwór „Witraże” prezentowany w 1985 r. w Europie, muzykę do ponad 30 spektakli teatralnych, ponad sto piosenek z różnych gatunków, kompozycje chóralne, opracowania kolęd, spektakle muzyczne, oraz utwory na zamówienie, takie jak „Oratorium na Boże Narodzenie” dla Filharmonii Kaliskiej (2005 r.) czy „Tryptyk Rzymski” (2014 r.). Ostatnio stworzył cykl pieśni do polskiej poezji współczesnej Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Niny Dzierżyńskiej i Moniki Maśnik-Mazowieckiej (2022-2023).

WYSTĄPIĄ:

Mieczysław Szcześniak — wokal
Karolina Stankiewicz — wokal
Romuald Szałek — flety proste
Lech Wierzbowski — recytacje, wokal

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. H. Melcera w Kaliszu
– Małgorzata Piotrowska przygotowanie chóru

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Turku
– Piotr Mytkowski przygotowanie chóru

Ruben Silva – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

PROGRAM:

Fryderyk Stankiewicz — Oratorium na Boże Narodzenie
Katarzyna Kryśków — autorka libretta

BILETY:

80 zł (normalny)
60 zł (ulgowy)

Bilety na godz. 17.00 wciąż dostępne także przez internet – w serwisie Bilety24.pl – link w sekcji „Szczegółowe informacje” wydarzenia.

Sprzedaż biletów online na wydarzenie o godz. 19.00 została zakończona, zapytaj o dostępność biletów w kasie.

————————————————————–
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz
tel.: +48 62 757 07 48
e-mail: bilety@filharmoniakaliska.pl

KASA BILETOWA FILHARMONII KALISKIEJ jest czynna:
od wtorku do piątku w godz. 12:00 – 17:00.
W dniu koncertu w godz. 12:00 – 15:00 oraz na godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia.
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie lub osobiście w godzinach otwarcia kasy. 

źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze