baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Organy wybrzmią w Kaliszu!

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert otwierający Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kaliszu! Organizatorzy zapraszają wszystkich melomanów i zainteresowanych na wieczór przepełniony muzyką.

Inicjatywa Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej powstała z pasji do muzyki klasycznej, w szczególności tej, która wykorzystuje bogactwo brzmieniowe organów.  Celem jest propagowanie i ułatwienie dostępu do kultury wyższej, a także przybliżenie repertuaru z zakresu literatury organowej.  

Odbędą się trzy koncerty: 27 sierpnia, 10 września i 6 października skierowane do szerokiej publiczności i przybliżające muzykę klasyczną w wyjątkowym organowym brzmieniu. Wszystkie koncerty odbędą się w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu (ul. Kolegialna 2).

Na festiwalu będą gościć polscy, wybitni artyści: Katarzyna Chronowska (saksofon), Karol Mróz (organy), dr hab. Michał Markuszewski (organy), Anna Karpowicz (flet), Mateusz Marut (skrzypce), dr hab. Tomasz Głuchowski (organy).

Kierownikiem artystycznym i pomysłodawczynią jest Alicja Zielińska – organistka i muzykolog. Partnerami wydarzenia jest Fundacja PZU i Powiat Kaliski, a Organizatorem Stowarzyszenie Nasze Kaliskie reprezentowane przez Prezes – Alicję Łuczak.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze