Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Osavi Tennis Team Kalisz drużynowym wicemistrzem Polski!

To historyczne wydarzenie dla całego kaliskiego tenisa. Już awans do Final Four LOTTO Super LIGA był ogromnym sukcesem, a finał i tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski to jak sięgnięcie tenisowych gwiazd!

Znamy wszystkie rozstrzygnięcia w LOTTO SuperLIDZE 2k23. Tytuł mistrzowski drugi rok z rzędu trafił do BKT Advantage Bielsko-Biała, który w finale pokonał OSAVI TENNIS TEAM Kalisz 4:0.

Po sobotniej odsłonie finału bliżej tytułu był BKT.  W singlach Katarzyna Kawa pokonała Ivanę Sebestovą z OSAVI 6:1, 6:0, a Czech Tomas Machac zwyciężył  Piotra Matuszewskiego (OSAVI)  6:2, 6:2. Z kolei debel w składzie Petra Martic/Maja Chwalińska uporał się z duetem Karolina Kubanova/Valriya Darashuk 6:2, 6:3. W niedzielę do zwycięstwa potrzebna im była tylko jedna wygrana, a przysłowiową „kropkę nad i” postawiła Chorwatka Petra Martic, która wygrała w dwóch setach z Czeszką Julie Struplovą 6:2, 6:4.

-Dziękujemy ogromnie wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – naszym znakomitym zawodnikom, którzy wraz z kapitanem Tomaszem Matuszewskim stanowili Drużynę zarówno na korcie, jak i poza nim; sponsorom, bez których zbudowanie takiej Drużyny nie byłoby możliwe, kibicom, którzy tak licznie stawiali się w sezonie zasadniczym na mecze rozgrywane w Kaliszu (twierdza „Kalisz” w tym roku pozostała niezdobyta, dzięki czemu zameldowaliśmy się w Final Four) i wszystkim działaczom zaangażowanym w ten projekt (na czele z nieocenionym Jackiem Pietrzakiem) – napisała drużyna na Facebooku.

Dużo by można mówić i pisać o minionym weekendzie i całym tym sezonie, ale na razie cieszmy się sukcesem, a na dokładniejsze podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Serdecznie gratulujemy również ekipie BKT Advantage SuperLiga, która w sposób bezdyskusyjny obroniła tytuł wywalczony w roku ubiegłym – podziękowali zawodnicy za rozgrywki.

Źródło: LOTTO Super LIGA; Osavi Tennis Team Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze