Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ośrodek Kultury Leśnej otworzył się dla młodzieży na ferie

Uczniowie szkół podstawowych województw, które rozpoczęły ferie 30 stycznia przyjechali na zimowisko do Gołuchowa. Ośrodek Kultury Leśnej po raz pierwszy zorganizował wypoczynek dla pociech leśników. Dzieci na terenie zabytkowej rezydencji Czartoryskich przebywały do piątku 3 lutego.

W ramach tegorocznej zimowej przerwy w nauce przygotowano wiele atrakcji dla gości. Dzieci od pierwszych dni pobytu miały czas wypełniony różnymi ciekawymi zajęciami. Wzięły udział w warsztatach poświęconych nietoperzom, dowiedziały się jak wyglądają, czym się żywią, gdzie mieszkają, jak się poruszją, co to jest echolokacja i na czym polega hibernacja oraz gdzie w gołuchowskim parku znajdują się miejsca bytowania tych latających ssaków. Ponadto wykonały piękne nietoperzowe maski na bal, poznały różne techniki zdobnicze, uczestnicząc w warsztatach decoupage i pirografii, a także podczas zajęć przygotowanych przez strażaków dowiedziały się wiele na temat zasad bezpieczeństwa w lesie, nad wodą oraz jak się zachowywać w zadymionym pomieszczeniu i jak udzielać pierwszej pomocy,

Źródło: OKL w Gołuchowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze