baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Ośrodek Kultury Leśnej wydał nową książkę

Zbiór rozważań i myśli poszukujących harmonii pomiędzy życiem człowieka a trwałością otaczającej go przyrody znajdziemy w najnowszej książce wydanej nakładem Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, zatytułowanej „Pochylając się nad Bożym Stworzeniem”.

Artykuły autorów, reprezentujących ośrodki naukowe m.in. z Warszawy, Poznania, Lublina i Torunia, tworzą wspólną płaszczyznę poznawczą dla nauk przyrodniczych oraz teologii i filozofii. Ponieważ natura jest ściśle złączona z religią czy kulturą, pomagają ponadto spojrzeć na fenomen Stworzenia w sposób całościowy. Książka podzielona jest na cztery części: Zrozumienie przyrody przez pryzmat teologii i filozofiiRelacja człowiek – przyroda z perspektywy chrześcijańskiejDylematy społeczneLeśnictwo i łowiectwo a kościół katolicki, które poprzedza przedmowa redaktora naukowego, profesora Dariusz J. Gwiazdowicza. Publikacja wielokrotnie odsyła czytelnika do źródeł, poszerza jego wiedzę, a także zachęca do dalszych poszukiwań i zgłębienia tematu.

Źródło: OKL w Głuchowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze