baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Ostatni dzwonek dla uczniów! Wolne miejsca m.in. w Koperniku

24 lipca uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Ci, którym nie udało się dostać do wymarzonych szkół, będą musieli pożegnać się z możliwością nauki w I i V Liceum Ogólnokształcącym, a także Technikum im. św. Józefa. Poniżej przedstawiamy jednostki dysponujące jeszcze wolnymi miejscami – wśród nich jest m.in. kaliski „Kopernik”.

W ubiegłym roku do liceów ogólnokształcących dostało się 1161 kandydatów, do techników 1153, szkół branżowych I stopnia 368, liceum plastycznego 44 i 4 do technikum specjalnego. W 2022 roku szkolnym uruchomiono 99 oddziałów klas pierwszych z czego 87 w szkołach prowadzonych przez Miasto Kalisz. Wtedy też największą popularnością cieszyło się Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, I Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące.

W tegorocznej rekrutacji elektronicznej zgłosiło się aż 3014 kandydatów, dla których przygotowano ok. 3100 miejsc w kaliskich szkołach publicznych i 3 niepublicznych. W procedurze przydziału brało udział 2881 kandydatów, którzy dopełnili wszelkich formalności. Do szkół zostało zakwalifikowano 2672 kandydatów w tym do: liceów ogólnokształcących 1229, techników 1070, szkół branżowych I stopnia 318 i do Liceum Plastycznego 50.

III LO, które w latach ubiegłych cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, ma obecnie najwięcej wolnych miejsc spośród wszystkich liceów, bo aż 26. Dobra wiadomość czeka na uczniów, którzy planują kontynuować swoją edukację w Zespole Szkół Ponadpodstawowych na ulicy Rzemieślniczej – w tej szkole dostępnych jest jeszcze 76 wolnych miejsc.

 • II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Kaliszu, ul. Szkolna 5 – 18 miejsc;
 • III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu, ul. Kościuszki 10 – 26 miejsc;
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Kaliszu, ul. Widok 96a – 4 miejsca;
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu, ul. Rzemieślnicza 6:
  – 34 TB-E,
  – 10 TBF,
  – 16 LSP,
  – 16 BS.
 • Zespól Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, ul. Legionów 6 – 26 miejsc – T;
 • Zespół Szkół Samochodowych w Kalisz, ul. 3 Maja 18:
  – 3 T,
  – 11 BS.
 • Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, ul. Częstochowska 99 – 9 miejsc – T,
 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu, ul. Wodna 11-13:
  – 10 T,
  – 3 BS.
 • Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu, ul. Wąska 13,
  – 12 T,
  – 33 BS.
 • Liceum Ogólnokształcące i Technikum TEB Edukacja w Kaliszu, Al. Wolności 5. 

W celu zapisu uczeń, który nie został przyjęty powinien osobiście dostarczyć wniosek do wybranej szkoły w terminie od 25 do 28 lipca 2023 r. do godz. 15.00 (nie ma możliwości składania wniosków drogą elektroniczną). 3 sierpnia o godzinie 12:00 szkoły ogłoszą listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów. 11 sierpnia o godzinie 11:00 szkoły ogłoszą listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów.

um, fot. archiwum/zspp.kalisz.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze