Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ostatni filar

Prezydent Kinastowski przedstawił dziś wyborcom 10 filar swojej kampanii. Ostatni już filar dotyczy spraw społecznych. Fundusz Interwencyjny, Fundusz dla Młodych Talentów, oraz powstanie sklepu społecznego to elementy planu ubiegającego się o reelekcję Krystiana Kinastowskiego

W ramach X filaru powołany zostanie Fundusz Interwencyjny dysponujący kwotą 250 tys. zł, zabezpieczający mieszkańców na wypadek losowych sytuacji kryzysowych. O zasadności udzielenia pomocy decydował będzie specjalnie stworzony do tego zadania zespół, składający się z przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych, Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych, Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych oraz psychologa. W zależności od sytuacji do pomocy przy rozpatrywaniu wniosku zapraszani będą specjaliści z m.in  straży pożarnej czy policji. Aby skorzystać z funduszu nie będzie trzeba spełniać kryterium dochodowego:

“MOPS jest ośrodkiem pomocy kryzysowej, jednak często warunkiem uzyskania pomocy jest spełnianie kryterium dochodowego, Jeżeli ktoś delikatnie to kryterium przekracza, to wtedy MOPS ma związane ręce. To nie musi być osoba w złej sytuacji materialnej stale, ale może się jej przydarzyć coś niespodziewanego.”

Powiedział prezydent Krystian Kinastowski

Na Fundusz dla Młodych Talentów przeznaczone zostanie 100 tys. zł. Z pomocy finansowej będzie można korzystać niezależnie od dochodów. Inicjatywa ma pomóc rozwijać się młodym, utalentowanym Kaliszanom, którzy nie dysponują wystarczającymi środkami. 

Trzecim elementem filaru prezydenta Kinastowskiego będzie utworzenie sklepu społecznego. Ten projekt zakłada powstanie sklepu, w którym zaopatrywać się w pierwszej kolejności będą osoby w trudnych sytuacjach materialnych. Dzięki przystępnym cenom osoby w kryzysie będą mogły nabyć produkty pierwszej potrzeby. Seniorzy posiadający Kaliską Kartę Seniora również będą uprawnieni do korzystania ze sklepu. Jest to trzecie podejście do realizacji tego pomysłu. W 2020 roku po ogłoszeniu przetargu nie zgłosili się chętni, natomiast w 2021 r. Fundacja CHOPS złożyła ofertę. Projektu nie udało się jednak zrealizować. Obecnie trwa analiza możliwości lokalowych.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze