Kubicatransport
baner_GM
BanerMagdaSpychalskaLatarnik

Ostatni sparing KKS-u z wynikiem 3:4 dla Miedzi Legnica

Porażką 3:4 zakończył się ostatni sparing w ramach zimowego okresu przygotowawczego 2022, rozegrany przez KKS Kalisz przeciwko liderowi Fortuna 1. ligi – Miedzi Legnica. Spotkanie było wyrównane, choć to kakaesiacy, przez większość meczu, musieli odrabiać straty. W ekipie “Trójkolorowych” na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Putno i dwukrotnie Mateusz Wysokiński.

Ostatni sprawdzian formy przed powrotem do zmagań w eWinner 2. lidze można zaliczyć do udanych. Podopieczni Bogdana Zająca, zarówno z gry jak i ze stałych fragmentów kilkukrotnie zagrozili Miedzi. Na pozytywną ocenę po meczu zasługuje z pewnością Mateusz Wysokiński, który dwukrotnie zdobył bramkę (przy stanie 1:0 i 2:0 dla gospodarzy). W pierwszej połowie bliski wpisania się na listę strzelców był Piotr Giel, ale dobrze z uderzeniami napastnika KKS-u radził sobie bramkarz rywali. Po przerwie trafienie kontaktowe, na kilka minut przed zakończeniem sparingu, zdobył Bartłomiej Putno, jednak ostatecznie kakaesiakom nie udało się doprowadzić do remisu. Już w niedzielę, 27 lutego o godzinie 16:00 kakaesiacy powrócą do walki o ważne, ligowe punkty. Rywalem Dumy Kalisza w 21. kolejce eWinner 2. ligi będzie lider tabel – Stal Rzeszów. Mecz rozegrany zostanie na wyjeździe.

Sparing nr 12, 19.02.2022, godz. 13:00, Stadion Miedzi Legnica im. Orła Białego przy ul. Hetmańskiej 2

Miedź Legnica – KKS Kalisz 4:3 (2:1)
Bramki dla KKS-u:
32. min Mateusz Wysokiński (1:1)
49. min Mateusz Wysokiński (2:2)
83. min Bartłomiej Putno (4:3)

KKS Kalisz: Mateusz Górski (67. min Maciej Krakowiak) – Bartosz Gęsior (65. min Wiktor Smoliński), Mateusz Gawlik (C), Przemysław Stolc – Jakub Głaz (82. min Jakub Staszak), Adrian Łuszkiewicz (62. min Andrzej Kaszuba), Mateusz Wysokiński (65. min Maurycy Przybył), Michał Borecki (62. min Nestor Gordillo), Daniel Kamiński (57. min Kamil Koczy) – Nikodem Zawistowski (46. min Bartłomiej Putno), Piotr Giel (78. min Wiktor Walczak).

Źródło: KKS Kalisz