Ostatni tydzień konkursu „Pozwólmy rzece płynąć”

Ubiegłoroczna edycja konkursu pokazała ile piękna i tajemnic kryją rzeki, a także jak ważny jest czas spędzony nad wodą... „Zachęcamy do uważnego eksplorowania obszarów rzecznych Prosny i ich dokumentowania. Chcemy zobaczyć zdjęcia wody, przyrody, ekosystemu, ale i wszystkie aspekty życia toczącego się nad rzeką. Twórzmy, bawmy się i protestujmy przeciwko bezmyślnej i krótkoterminowej ingerencji w środowisko naturalne” – piszą organizatorzy z Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy przysłać jedną fotografię do 30 lipca 2022. Nagrodą w konkursie będzie ekspozycja najciekawszych zdjęć w przestrzeni publicznej Kalisza w ramach projektu Postój ze Sztuką w witrynach przystanków miejskich. Wystawa odbędzie się w czasie obchodów Święta Rzeki Prosny od 27 sierpnia do 5 września 2022. Wybrane fotografie będą także prezentować się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Galerii Tarasina.

Oprócz udziału w wystawie, autor najciekawszej fotografii otrzyma aparat FUJIFILM Instax Mini 40 EX D. Wyboru siedmiu najciekawszych prac dokona Maciej Garbowicz. Maciej Garbowicz eksploruje nowe rzeki, zwłaszcza te mniejsze. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Intrygowało go, gdzie i jak się zaczynają. Jako nastolatek wędrował z plecakiem, wędką i mapą, poznając meandry Prosny. Ta pasja zaowocowała pracą magisterską na wrocławskiej ASP, poświęconą problematyce komponentów architektonicznych w krajobrazie rzek.

W ramach autorskiego projektu “Prosna od źródeł” stał się aktywnym popularyzatorem problemu oczyszczania rzek i ochrony ich naturalnych zasobów. Pasja podróżnicza i fotograficzna pozwoliła mu także na wyprawy po Nilu, rzece Amur w Rosji czy nepalskich dopływach rzeki Ganges w Himalajach. Odwiedził Peru i Boliwię. Ostatnim zrealizowanym projektem była podróż do Chile i ekspedycja nad rzekę Rio Paralelo w odciętej od świata dolinie, położonej na południowych krańcach Ziemi Ognistej.

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział w konkursie? Prześlij jedną fotografię rzecznego krajobrazu Prosny na adres edukacja@tarasin.pl W tytule wiadomości należy napisać: KONKURS FOTOGRAFICZNY – PROSNA’22. Treść maila musi zawierać:

– Imię i nazwisko;

– krótki opis pracy;

– fotografię należy zapisać w formacie JPG lub TIFF;

– rozdzielczość zdjęcia – 300 dpi pozwalająca na druk w formacie 160 x 100 cm.

Cała akcja nadsyłania fotografii trwać będzie do 30.07 br. Nadesłanie fotografii jest równoznaczne z udzieleniem nieodpłatnej licencji na korzystanie z fotografii zgłoszonej pracy w zakresie jej publikacji, utrwalenia i zwielokrotnienia dostępnymi metodami w celach informacyjnych, promocyjnych lub innych, związanych z projektem „PROSNA – POZWÓLMY RZECE PŁYNĄĆ” w ramach cyklicznego projektu Galerii Sztuki im. Jana Tarasina „Postój ze Sztuką”.

Administratorem danych osobowych uczestników wystawy jest Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. św. Józefa 5, 62-800 Kalisz, tel. 62 767 40 81. Dane osobowe uczestnika wystawy są chronione zgodnie z polityką prywatności, która jest dostępna w siedzibie Galerii oraz opublikowana na stronie domowej Galerii.

Źródło: Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Ile kosztuje edukacja najmłodszych? Ceny wyprawki dla pierwszoklasistów

16 sierpnia 2022

Zeszyty, książki, przybory szkolne, stroje sportowe na zajęcia wychowania fizycznego....

czytaj więcej»

Dożynki w gminie Mycielin 2022

16 sierpnia 2022

Już 21 sierpnia w Słuszkowie odbędą się dożynki gminy Mycielin....

czytaj więcej»

Koncert Kathii w Opatówku

16 sierpnia 2022

W piątek 26 sierpnia do Opatówka przyjedzie młoda, utalentowana wokalistka...

czytaj więcej»

Gdzie w Kaliszu najłatwiej o wypadek?

16 sierpnia 2022

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na rondzie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami...

czytaj więcej»

Koniec objazdu ul. Częstochowskiej

16 sierpnia 2022

Linie 3A, 3B, 3C, 3D, 9: Od dnia 17 sierpnia...

czytaj więcej»

Zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy

16 sierpnia 2022

Zmiany wprowadzone 25 czerwca w rozporządzeniu w sprawie maksymalnej wysokości...

czytaj więcej»