reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Ostatni tydzień konkursu „Pozwólmy rzece płynąć”

Ubiegłoroczna edycja konkursu pokazała ile piękna i tajemnic kryją rzeki, a także jak ważny jest czas spędzony nad wodą… „Zachęcamy do uważnego eksplorowania obszarów rzecznych Prosny i ich dokumentowania. Chcemy zobaczyć zdjęcia wody, przyrody, ekosystemu, ale i wszystkie aspekty życia toczącego się nad rzeką. Twórzmy, bawmy się i protestujmy przeciwko bezmyślnej i krótkoterminowej ingerencji w środowisko naturalne” – piszą organizatorzy z Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy przysłać jedną fotografię do 30 lipca 2022. Nagrodą w konkursie będzie ekspozycja najciekawszych zdjęć w przestrzeni publicznej Kalisza w ramach projektu Postój ze Sztuką w witrynach przystanków miejskich. Wystawa odbędzie się w czasie obchodów Święta Rzeki Prosny od 27 sierpnia do 5 września 2022. Wybrane fotografie będą także prezentować się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Galerii Tarasina.

Oprócz udziału w wystawie, autor najciekawszej fotografii otrzyma aparat FUJIFILM Instax Mini 40 EX D. Wyboru siedmiu najciekawszych prac dokona Maciej Garbowicz. Maciej Garbowicz eksploruje nowe rzeki, zwłaszcza te mniejsze. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Intrygowało go, gdzie i jak się zaczynają. Jako nastolatek wędrował z plecakiem, wędką i mapą, poznając meandry Prosny. Ta pasja zaowocowała pracą magisterską na wrocławskiej ASP, poświęconą problematyce komponentów architektonicznych w krajobrazie rzek.

W ramach autorskiego projektu „Prosna od źródeł” stał się aktywnym popularyzatorem problemu oczyszczania rzek i ochrony ich naturalnych zasobów. Pasja podróżnicza i fotograficzna pozwoliła mu także na wyprawy po Nilu, rzece Amur w Rosji czy nepalskich dopływach rzeki Ganges w Himalajach. Odwiedził Peru i Boliwię. Ostatnim zrealizowanym projektem była podróż do Chile i ekspedycja nad rzekę Rio Paralelo w odciętej od świata dolinie, położonej na południowych krańcach Ziemi Ognistej.

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział w konkursie? Prześlij jedną fotografię rzecznego krajobrazu Prosny na adres edukacja@tarasin.pl W tytule wiadomości należy napisać: KONKURS FOTOGRAFICZNY – PROSNA’22. Treść maila musi zawierać:

– Imię i nazwisko;

– krótki opis pracy;

– fotografię należy zapisać w formacie JPG lub TIFF;

– rozdzielczość zdjęcia – 300 dpi pozwalająca na druk w formacie 160 x 100 cm.

Cała akcja nadsyłania fotografii trwać będzie do 30.07 br. Nadesłanie fotografii jest równoznaczne z udzieleniem nieodpłatnej licencji na korzystanie z fotografii zgłoszonej pracy w zakresie jej publikacji, utrwalenia i zwielokrotnienia dostępnymi metodami w celach informacyjnych, promocyjnych lub innych, związanych z projektem „PROSNA – POZWÓLMY RZECE PŁYNĄĆ” w ramach cyklicznego projektu Galerii Sztuki im. Jana Tarasina „Postój ze Sztuką”.

Administratorem danych osobowych uczestników wystawy jest Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. św. Józefa 5, 62-800 Kalisz, tel. 62 767 40 81. Dane osobowe uczestnika wystawy są chronione zgodnie z polityką prywatności, która jest dostępna w siedzibie Galerii oraz opublikowana na stronie domowej Galerii.

Źródło: Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze