baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Ostatni w sezonie „Koncert w sercu miasta”

Arie operowe i operetkowe, przeboje musicalowe i filmowe oraz fragmenty arcydzieł muzyki klasycznej przygotowali dla kaliskich melomanów Adam Michalak i Robert Adamczak. Owacyjnie przyjętym występem zakończyli oni muzyczne spotkania na dziedzińcu kaliskiego ratusza. Koncert odbył się w czwartek, 31 sierpnia.

Impreza w cyklu „Koncert w sercu miasta” zgromadziła liczną grupę melomanów. Wykonawcy, na co dzień związani z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zabrali zebranych w muzyczną podróż po różnych epokach i stylach muzycznych. W roli prowadzącej wystąpiła Grażyna Dziedziak, naczelniczka Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM.

O tym, że koncert na długo zapamiętany zostanie przez publiczność, przesądził dobry kontakt  artystów  ze słuchaczami i mistrzostwo wykonań repertuaru instrumentalnego i partii wokalnych, z którym na przestrzeni stuleci mierzyli się najlepsi. Na patio ratusza zabrzmiały, m.in.: utwory F. Chopina,  J. Straussa, G. Pucciniego, H. Wieniawskiego, L. Bernsteina i L. Cohena.

Czwartkowym występem, Adam Michalak (tenor) i Robert Adamczak (fortepian) udowodnili, że czują się doskonale w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. Nieobce są im zarówno monumentalne arie operowe, przeboje operetkowe, jak i nieco lżejsze utwory, w tym także rozrywkowe. Podczas koncertu zabrzmiały m.in.: aria Kalafa z III aktu „Turandot”, „Kujawiak” Henryka Wieniawskiego, „Maria” z musicalu „West Side Story” i „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Adam Michalak – tenor, absolwent wokalistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dra hab. Tadeusza Pszonki, wcześniej w klasie prof. Danuty Paziuk-Zipser. Wykładowca na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Wszechstronny wokalista, który nie boi się wyzwań muzycznych. Występował jako solista na setkach koncertów i festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. w Niemczech, Holandii, Rosji, Macedonii, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Izraelu), odbył też tourne´e koncertowe w Chinach (Pekin, Tjanjin, Harbin, Xian, Qingyang i Szanghaj) i Kanadzie (Montreal, Ottawa, Toronto). Wziął udział w koncercie „United for Peace” w prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Robert Adamczak – profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu), doktor habilitowany sztuki muzycznej, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa-Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Za działalność i osiągnięcia artystyczne oraz twórczy wkład w rozwój kultury polskiej został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej (2014). Otrzymał Nagrodę Rektora UAM w Poznaniu (2017, 2020) oraz Nagrodę Starosty Ostrowskiego (2010, 2017). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Witolda Witkowskiego. Ukończył również Podyplomowe Studium Mistrzowskie pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Koncertuje solowo i w zespołach kameralnych w kraju i za granicą (m.in. USA, Chiny, Francja, Hiszpania, Turcja, Cypr, Szwajcaria, Serbia, Słowacja, Niemcy, Ukraina). Wykonuje utwory od baroku po współczesność. Uczestniczył w ponad osiemdziesięciu międzynarodowych oraz ogólnopolskich festiwalach, konferencjach, warsztatach muzycznych i cyklach muzycznych. Dokonał prawykonań solowych utworów na fortepian, fortepian z orkiestrą oraz utworów kameralnych. Współpracuje z wieloma cenionymi muzykami, pedagogami oraz instytucjami kultury. Uczniowie Roberta Adamczaka są laureatami ponad siedemdziesięciu nagród w międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursach pianistycznych.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze