baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Ostatni wernisaż 2022 roku w Galerii Tarasina

8 grudnia 2022 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu miało miejsce otwarcie  wystawy Marka Sobczyka zatytułowanej „Malarstwo bez metafory, metafora bez malarstwa”. Tradycyjnie już po oficjalnym otwarciu odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Sobczykiem połączone z kuratorskim komentarzem do prezentowanych obrazów. Ta część wydarzeń w Galerii cieszy się jak zwykle sporym zainteresowaniem publiczności, która i tym razem miała możliwość podzielić się z artystą swoimi przemyśleniami na temat prezentowanych prac.

Ostatni wernisaż 2022 roku stał się jednocześnie akcentem podsumowującym obchody 45-lecia istnienia Galerii. Na wernisażu obecni byli zarówno sam artysta jak i kurator tejże wystawy – prof. Waldemar Baraniewski.

Wystawie Marka Sobczyka „Malarstwo bez metafory, metafora bez malarstwa” towarzyszy katalog, zawierający zarówno reprodukcje prac prezentowanych właśnie w Kaliszu, jak i wnikliwy komentarz samego autora, tekst kuratorski prof. Waldemara Baraniewskiego oraz tekst Mateusza Falkowskiego, współpracującego z malarzem. Części publiczności udało się zdobyć bardzo oryginalne dedykacje artysty w katalogu. Wydawnictwo towarzyszące wystawie można nabyć w Galerii. Wystawa Marka Sobczyka będzie prezentowana w Kaliszu do 21 stycznia 2023 roku.

źródło: Galeria Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze