Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
Stanisław Paraczyński

Ostatnia droga śp. Stanisława Paraczyńskiego

Pogrzeb Stanisława Paraczyńskiego, kaliskiego przedsiębiorcy i społecznika, odbędzie się w sobotę 12 lutego o godzinie 11:00

Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele Parafii pw. św. Gotarda w Kaliszu, przy ulicy Częstochowskiej. Pogrzeb będzie miał miejsce na Cmentarzu Zagorzynek.

Stanisław Paraczyński urodził się 23 listopada 1941 roku w Kaliszu. Od 1959 do 1981 roku związany był z Kaliskimi Zakładami Przemysłu Piekarskiego. Od początku lat 80. wraz z kolegą Pawłem Korbaczem prowadził własną piekarnię przy ul. Bolesława Chrobrego. W 1986 r. został mistrzem w zawodzie piekarza, od 1989 roku prowadził zakład wraz ze swoją żoną Mirosławą. 

Stanisław Paraczewski dał się zapamiętać kaliszanom także jako społecznik oraz sportowiec-amator. Od 1993 roku jego piekarnia od poniedziałku do piątku przekazywała 50 bochenków chleba do Kaliskiego Banku Chleba. Wspomagał także kaliskie placówki edukacyjne, kluby sportowe czy organizacje społeczne. Aktywnie uczestniczył w sportowych akcjach organizowanych w mieście takich jak Bieg Noworoczny w Parku Miejskim.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze