baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Ostatnie pożegnanie biskupa Teofila Wilskiego

Pogrzeb biskupa seniora odbył się dziś o godzinie 11 w kaliskiej Katedrze. W uroczystości pogrzebowej wzięli udział wierni diecezji kaliskiej, kapłani, siostry zakonne oraz przedstawiciele samorządu województwa i powiatu.

„Patrząc na trumnę śp. biskupa Teofila Wilskiego, pragniemy nade wszystko dziękować za tego gorliwego Pasterza o pięknym i wrażliwym sercu, gotowym do pomocy oddanego Bogu, Kościołowi i drugiemu człowiekowi. Dziękujemy za wszystkie prace i zaangażowania, ale nade wszystko za piękne i pociągające świadectwo” – mówił biskup kaliski Damian Bryl

Po zakończeniu uroczystości trumnę z ciałem wyprowadzono ze świątyni. W czwartek w Katedrze w Kaliszu o godz. 11.00 odbył się pogrzeb zmarłego biskupa Teofila Wilskiego, po którym nastąpił pochówek na Cmentarzu Miejskim przy ul. Górnośląskiej, gdzie spocznie w kapłańskiej kaplicy grobowej.

Poprzedni artykuł dotyczący biskupa seniora Teofila Wilskiego

Źródło: Diecezja Kaliska


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze