baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Ostatnie seanse podczas kina letniego

„King Richard: Zwycięska rodzina” i „Amy” to kolejne filmy, które zobaczymy w ramach tegorocznej edycji Kina Letniego. Miłośników plenerowych seansów zapraszamy na Rozmarek i do Parku Przyjaźni.

Sobota, 5.08, Rozmarek, godz. 21.00, „King Richard: Zwycięska rodzina”

Biograficzny, Dramat, Sportowy
USA

Obsada m.in.: Will Smith, Saniyya Sidney, Demi Singleton

Richard Williams nie miał w życiu łatwo – dorastał w świecie, w którym czarny kolor skóry oznaczał z założenia bycie gorszym, niezależnie od pasji czy talentu. Trudno zatem się dziwić, że desperacko chce, żeby jego dzieci stały się kimś i zyskały posłuch na świecie. W przeciwieństwie do wielu myślących podobnie do niego rodziców, którzy po latach starań muszą zadowolić się wyłącznie świadomością, że wychowali dzieci na dobrych ludzi. Richard zabiera się za wykonywanie swego ambitnego planu jeszcze przed narodzinami córek, Venus i Sereny, które staną się w przyszłości jednymi z najbardziej znanych tenisistek w historii sportu. Następnie, niezależnie od sytuacji, Richard wchodzi oknami wszędzie tam, gdzie zamknięto przed nim drzwi, ignoruje lekceważące uwagi białych komentatorów i trenerów, popycha swe córki do przekraczania kolejnych fizycznych i mentalnych barier. W końcu udaje mu się osiągnąć swój cel, ale jedynie od widza zależy ocena drogi, którą przeszedł w tym czasie.


Niedziela, 6.08, Park Przyjaźni, godz. 21.30, „Amy”

Biograficzny, Dokumentalny, Muzyczny
Wielka Brytania, USA

Obsada m.in.: Amy Winehouse, Tony Bennett, Mark Ronson

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku, w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze