Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ostrowska interna w nowej odsłonie

Zakończyła się modernizacja Interny B w ostrowskim szpitalu. Tym samym oba oddziały internistyczne zostały kompleksowo wyremontowane.

Dysponująca ponad 60 łózkami interna to jeden z największych obszarów medycznych w ostrowskim szpitalu. M.in. ze względu na wielkość i specjalizację podzielona została na dwa niezależne oddziały A i B. W 2016 r. za kwotę ok. 3mln zł pochodzących z budżetu Powiatu Ostrowskiego wyremontowana została pierwsza część Interna A.

Dawniej 6-8 osobowe sale pacjentów i jedna toaleta na korytarzu zastąpione zostały 2, 3 i 5 osobowe salami z odrębnymi sanitariatami a także praktycznym zapleczem dla personelu. Na swoją remontową kolej czekała część B interny.

Pieniądze na ten cel szpital pozyskał z rezerwy Premiera. Przeszkodą w rozpoczęciu prac była także epidemia koronawirusa, w walce z którą oddziały internistyczne były bezpośrednio zaangażowane. Ostatecznie remont mógł zostać zrealizowany.

– Od ponad 10 lat konsekwentnie, krok po kroku modernizujemy ostrowski szpital. Cieszy fakt, że Interna B jest przedostatnim oddziałem w budynku głównym szpitala, który został wyremontowany Realizacja tego zadania była możliwa dzięki rekomendacji i zaangażowaniu wielu osób. Szczególnie podziękowania chciałbym przekazać parlamentarzystom: Minister Marlenie Maląg, Posłom Tomaszowi Ławniczakowi i Katarzynie Sójce – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Nowy oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt, ale wyróżnia się również kolorystyką i wystrojem.

– Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego ok. 2,4 mln pochodziły z funduszy rządowych, budżet powiatu wsparł to zadanie kwota ok. 600 tys. zł, a szpital wyasygnował z własnych funduszy 24 tys. zł – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze