Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ostrowskie Towarzystwo Naukowe z pierwszym w tym roku wykładem

Ostrowskie Towarzystwo Naukowe zaprasza na 63. wykład organizowany przez Ostrowskie Towarzystwo Naukowe. Wygłosi go dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak, ostrowska polonistka i bibliotekoznawczyni, autorka tomów prozatorskich, zajmująca się (m.in.) problematyką komiksu i (o)powieści graficznej.

Celem wystąpienia będzie między innymi próba ustalenia statusu genologicznego komiksu/powieści graficznej. Dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak ma zamiar przyjrzeć się etapom rozwoju tych form i zwrócić uwagę na paradoksy związane z opowieścią graficzną, jej genezą i artystyczną autonomią. Celem ma być także krótka prezentacja etapów rozwoju komiksu oraz przedstawienie tekstów kultury, które z różnych względów (np. opinie znawców, nagrody i wyróżnienia) uważane są za szczególnie wartościowe.
Dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak to absolwentka filologii polskiej, filozofii, dziennikarstwa i bibliotekoznawstwa, a także doktor nauk humanistycznych i nauczycielka języka polskiego z wieloletnim stażem. Obecnie kieruje filią Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim: Mediateka. Przystanek kultury. Jest autorką i współautorką książek (Pani Kant i madame Hyde, Kot słusznie dumny czy To przydarzyło się naprawdę) oraz artykułów naukowych publikowanych w czasopismach i monografiach wieloautorskich.. Naukowo zajmuje się związkami literatury, filmu, filozofii, a ostatnio także problematyką powieści graficznych i promocją twórczości artystów rodem z Ostrowa.
Warto podkreślić, że jako tekście kultury, a na listę lektur trafił pierwszy komiks – jeden z tomów serii . Z kolei w lutym 2019 roku świętowaliśmy stulecie komiksu polskiego, co zaowocowało wydaniem przez WSiP antologii prac najwybitniejszych polskich twórców komiksu. Spotkanie z autorką odbędzie się w piątek, 1 kwietnia o godz. 18.00, w Forum Synagoga. 

Źródło: OTN; Fot. Biblioteka Publiczna w Swarzędzu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze