Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ostrzeżenie IMGW dla Kalisza

Do dziś do godziny 19:00 obowiązuje ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed wiatrem wiejącym w porywach do 115 km/h.

W powiecie konińskim obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia silnym wiatrem o prędkości 120 km/h. Na obszarze Wielkopolski strażacy dokonali blisko 400 interwencji. Na północy Wielkopolski głównym problemem są połamane gałęzie i powalone drzewa. 

Mimo względnego spokoju w Kaliszu, trzeba zachować ostrożność. Silne porywy wiatru stanowią bowiem realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Należy unikać chowania się pod drzewami czy wolno stojącymi konstrukcjami. 

Przewrócona przez wiatr wiata przystankowa przy ulicy Podmiejskiej. Zdjęcie od czytelnika Wiktora.

Na obecny weekend IMGW przedstawia następującą synoptyczną prognozę pogody dla województwa wielkopolskiego:

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, głównie na północy i w centrum regionu. Na północy możliwe burze. Temperatura maksymalna od 3°C na północy do 7°C na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 90 km/h, rano jeszcze dość silny i silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże. Postępujące od zachodu opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna od 2°C na północy do 7°C na krańcach południowych regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze