Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Otwarcie boiska w Asnyku

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka dziś dwie imprezy w jednym. Drzwi Otwarte dla ósmoklasistów, oraz oficjalne otwarcie boiska do siatkówki. Asnyk dotychczas był jedną z dwóch szkół w Kaliszu nieposiadających boiska. Realizacja pomysłu była wyzwaniem ze względu na usytuowanie szkoły – w pobliżu znajduje się kamienny fundament zamku kaliskiego, oraz ruchliwa ulica. Prace budowlane rozpoczęły się w zeszłym roku, zakończyły zimą.

Otwarciu towarzyszyła muzyka szkolnego zespołu THE BADGERS. Nazwa pochodzi od maskotki Asnyka – borsuka. Zaprezentowała się również szkolna grupa taneczna w choreografii Karoliny Secler-Szczepaniak. Obok występów artystycznych odbyły się mecze pokazowe siatkówki, oraz TEQBALLA. W szkole bowiem wraz z boiskiem pojawił się specjalnie do tej dyscypliny przeznaczony stół.

Podziękowania za pomoc w realizacji projektu Dyrektor Szkoły Urszula Janczar skierowała do prezydenta Krystiana Kinastowskiego oraz Radnych Rady Miasta. Prezydent zapowiedział, że to nie koniec inwestycji. W przyszłości Miasto Kalisz deklaruje przeznaczyć fundusze na renowację elewacji oraz ogrodzenia budynku.

fot:fb/I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze