Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Otwarcie inwestycji drogowych w Gminach Ceków-Kolonia, Koźminek i Lisków

Drogi Wojewódzkie 470 i 471 na wielu odcinkach przeszły liczne modernizacje i przebudowy poprawiające bezpieczeństwo kierowców i pieszych. W gminach Ceków-Kolonia, Koźminek i Lisków odbyły się otwarcia zrealizowanych zadań przez przedstawicieli Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Większość prac sfinansowano z budżetu Województwa Wielkopolskiego.


W piątek 8 grudnia Wicemarszałkowie Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wojciech Jankowiak, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Katarzyński oraz lokalni samorządowcy odwiedzili inwestycje zrealizowane na terenie powiatu kaliskiego na drogach wojewódzkich 470 i 471. Poszczególne zadania w dużym stopniu miały za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i kierowców korzystających z tych dróg. Przebudowane zostały newralgiczne fragmenty i skrzyżowania. W miejscowościach o dużym nasileniu ruchu pieszych wybudowano chodniki i przejścia dla pieszych.


Zadania realizowane na drogach 470 i 471 w powiecie kaliskim objęły szereg ważnych prac poprawiających bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich opracowując zakres poszczególnych zadań szczególny nacisk położył na bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców w newralgicznych odcinkach. W ramach zadań powstały nowe chodniki, przejścia dla pieszych. Ponadto w na licznych odcinkach położono nowy asfalt. Rozwój wielu miejscowości i obszarów powiatu kaliskiego związany jest z modernizacją miejscowych dróg i dostosowywania ich do potrzeb mieszkańców i lokalnej gospodarki. Samorząd Województwa Wielkopolskiego corocznie wspiera finansowo realizację wielu zadań drogowych na Wielkopolskich Drogach – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.


Na terenie Gminy Ceków-Kolonia w Morawinie podsumowano trzy zadania drogowe wykonane na drodze wojewódzkiej nr 470 tj. budowa chodnika (odcinek od ronda w Morawinie do pomnika w Podzborowie) na odcinku Morawin – Podzborów wraz z przebudową skrzyżowania w Morawinie (realizacja w roku 2023) koszt 5,4 mln zł, budowa chodnika na odcinku Plewnia – Szadek – Morawin (realizacja w latach 2020-2022) koszt zadania 2,27 mln zł oraz remont nawierzchni na odcinku Plewnia – Szadek – Morawin (realizacja w roku 2019) wyniosła niespełna 2,9 mln zł. W przypadku miejscowości Szadek, w roku 2019 wybudowano również chodnik (długość 0,1 km) wraz z przejściem dla pieszych oraz znakiem aktywnym za kwotę blisko 0,2 mln zł.


Natomiast w miejscowości Beznatka rozmawiano o zrealizowanym w roku 2022 chodniku na odcinku Beznatka – Florentyna o długości 1,13 km i wartości ponad 1,8 mln zł. W miejscowości Dębsko w Gminie Koźminek w ciągu drogi wojewódzkiej 471 oddano wykonaną w latach 2022-2023 inwestycję, której zakres obejmował budowę oraz przebudowę chodnika o długości 1 km. Wartość tego zadania wyniosła blisko 3,3 mln zł.


W ostatniej wizytowanej miejscowości: Nadzież w ciągu drogi wojewódzkiej nr 471, w Gminie Lisków dokonano symbolicznego otwarcia nowo wybudowanego chodnika o długości 810 metrów, którego koszt wyniósł przeszło 2,8 mln zł. W roku 2024 planowana jest kontynuacja budowy na odcinku o długości 675 metrów i wartości 2,5 mln zł.

źródło: UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze