Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Otwarcie Klubu Senior+

29 grudnia br., wiceprezydent Mateusz Podsadny uroczyście otworzył Klub Senior+, który mieści się przy ulicy Granicznej 1 w Kaliszu. Przeznaczone do tego pomieszczenie będzie teraz służyło seniorom w rozmaitych zajęciach.

Klub powstał przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie zakupiono m.in. meble, sprzęt RTV, wyposażenie kuchni, rowerek stacjonarny, fotel masujący, laptopy. Na zajęciach, które rozpoczną się od nowego roku będzie mogło uczestniczyć jednorazowo 12 seniorów. Planowane są warsztaty kulinarne, komputerowe, sportowe, poprawiające kondycję umysłową oraz rozwijające talenty artystyczne. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu zamierza także zorganizować warsztaty międzypokoleniowe z dziećmi – uczestnikami pobliskiej świetlicy socjoterapeutycznej.

– „Mam nadzieję, że to miejsce będzie chętnie odwiedzane przez seniorów, którzy mogą tutaj liczyć na aktywne spotkania, ale także relaks” – powiedział Mateusz Podsadny, wiceprezydent Miasta Kalisza.

Harmonogram zajęć będzie pojawiał się na stronie MOPS-u, na której umieszczony będzie również formularz zgłoszeniowy. Zapisy prowadzone będą także na miejscu oraz telefonicznie pod nr telefonu: 506 162 493.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu pozyskał środki finansowe na ten cel z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Wieloletniego Programu Senior+ na lata 2021 – 2025. Utworzenie Klubu Senior+ obejmuje koszt 70 600 zł, z czego środki pozyskane z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynoszą 56 400 złotych.

Źródło: Miasto Kalisz


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze