Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Otwarcie nowych wystaw stałych w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej

Od 2 grudnia będzie można zwiedzać nowe wystawy stałe w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. 1 grudnia Muzeum zakończy realizację projektu pn. „Kompleksowa konserwacja i modernizacja Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach zadania pn. „Kompleksowa konserwacja i modernizacja Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej” przeprowadzony został kompleksowy remont wszystkich oddziałów muzeum. W oddziale Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu wykonano remont konserwatorski zabytkowej „białej chaty”, remont ścieżek pieszych, rewaloryzację terenu z nowymi nasadzeniami, dostosowanie istniejących makiet budowli do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku, montaż elementów edukacyjnych dla dzieci, modernizację instalacji elektrycznych i zabezpieczających a także utworzono nową wystawę stałą w budynku wejściowym.

W oddziale Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie zrealizowano remont konserwatorski skansenu, rewaloryzację terenu zabytkowego parku, remont opłotowania i parkingu, oczyszczanie stawów i renowację zastawek, utwardzanie ścieżek pieszych, nowe nasadzenia, modernizację instalacji elektrycznej zewnętrznej, remont dworku Marii Dąbrowskiej wraz z zakupem wyposażenia i utworzeniem nowych ekspozycji stałych,  budowę portierni oraz modernizację systemu ochrony.

W budynku głównym muzeum przy ul. Kościuszki 12 w Kaliszu wykonano remont generalny zabytkowego budynku wraz z remontem elewacji, utworzeniem nowych magazynów, nowych wystaw stałych oraz zakupem wyposażenia. Na sześciu nowych wystawach stałych, znajdujących się na parterze i 1 piętrze, obejrzeć można bogate zbiory Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, do tej pory w większości przechowywane w magazynach muzealnych.

Wystawy stałe czynne będą od 2 grudnia w godzinach otwarcia muzeum. Informacja o godzinach otwarcia muzeum i cenach biletów znajduje się na stronie www.muzeumwkaliszu.pl.

Źródło: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze