Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Otwarcie wystawy w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach

W miniony piątek,  24 listopada 2023 r., odbył się uroczysty wernisaż w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło liczne grono gości, związanych z ratownictwem wysokościowym, którzy uczestniczyli w inauguracji niezwykłej wystawy.

Wernisaż noszący nazwę „20-lecie Ratownictwa Wysokościowego w Wielkopolsce” był nie tylko okazją do prezentacji fascynującej ekspozycji, ale także do wspólnego świętowania i uczczenia wieloletniej historii służby ratowniczej. Prace przygotowawcze do tego wyjątkowego wydarzenia wymagały wielu tygodni zaangażowania i serca, co zaowocowało niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele różnych szczebli i jednostek związanych z pożarnictwem, byli to:

1.  Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosław Zamelczyk.

2.  Komendant Miejski PSP w Poznaniu st. bryg. Jacek Michalak.

3.  Komendant Powiatowy PSP w Grodzisku Wielkopolskim bryg. Marcin Włodarczyk.

4.  Przedstawiciel Biura Planowania Operacyjnego KG PSP w Warszawie, Starszy Instruktor Ratownictwa Wysokościowego st. bryg. Tomasz Traciłowski.

5.  Przedstawiciel Śląskiej Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, Starszy Instruktor Ratownictwa Wysokościowego mł. kpt. Michał Konarski.

6.  Naczelnik Wydziału WR KW PSP w Poznaniu bryg. Paweł Klecha.

7.  st. bryg. stan. spocz. Witold Rewers, były Komendant Miejski PSP w Poznaniu.

8.  st. bryg. stan. spocz. Krzysztof Wiśniewski, były Komendant Miejski PSP w Poznaniu.

9.  bryg. stan. spocz. Piotr Kołodziejczak, były Dowódca SGRW Poznań.

10. mł. kpt. stan. spocz. Romuald Smagieł, były Zastępca Dowódcy SGRW Poznań.

11. Przedstawiciele SGRW Poznań w osobach mł. bryg. Krzysztof Bugajak, mł. bryg. Jarosław Kuczkowski, mł. bryg. Maciej Pietrucki, st. kpt. Mateusz Rapacki, mł. kpt. Michał Osięgłowski.

12. Przedstawiciele SGRW Piła reprezentowani przez byłych Dowódców bryg. stan. spocz. Zbigniewem Szukajło oraz mł. bryg. Michałem Warykaszem.

13. Przedstawiciele OSP Rakoniewice

14. Delegacja z SGRW Kalisz reprezentowana przez mł. bryg. stan. spocz. Roberta Kurcbacha, st. kpt. stan. spocz. Wojciecha Mikuckiego oraz st. kpt. Pawła Piwońskiego i mł. kpt. Andrzeja Bartoszewskiego.

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia tej wyjątkowej wystawy, która będzie dostępna przez kolejne 6 miesięcy. To nie tylko zbiór eksponatów, ale także podróż przez historię służby pożarniczej w regionie. Przekrocz próg muzeum i doświadcz niepowtarzalnej atmosfery, którą stworzyliśmy dla Was z pasją i oddaniem.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić muzeum, teraz jest idealny moment. Przyjdźcie i zobaczcie, jak historia służby pożarniczej przenika się z teraźniejszością, tworząc jedno fascynujące dzieło.

Opracował: mł. kpt. Andrzej Bartoszewski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze