Otwarto wystawę „Światłem malowane”

Otwarto nową wystawę czasową pt. „Światłem malowane”. Są to fotografie pokazujące piękno polskiej przyrody autorstwa Łukasza Gwiździela – leśnika, pracownika Nadleśnictwa Lutówko (RDLP w Toruniu).

Uroczystego rozpoczęcia wydarzenia dokonała dyrektor Ewa Jedlikowska, witając zebranych gości oraz autora, jednocześnie gratulując mu tak pięknych prac, w których widać zaangażowanie i serce, zarówno do przyrody, jak i samej fotografii. Następnie głos zabrał sam autor, który wspomniał, że na co dzień jest człowiekiem raczej małomównym, ale na temat swojej pasji mógłby rozmawiać godzinami – z czego, po części oficjalnej, skwapliwie skorzystała zgromadzona publiczność. Leśnik chętnie opowiadał o okolicznościach powstawania przedstawionych fotografii, oraz podkreślał, że najważniejsze dla niego jest światło, bo to ono tworzy atmosferę kadru i sprawia, że zdjęcie przestaje być zwyczajne i może z niego powstać małe artystyczne dzieło. 

 

Źródło: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter