baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Oznakuj swój rower podczas Święta Ulicy Niecałej

W dniu 2 września 2023 roku w godz. 13:00-15:00 podczas XI Święta Ulicy Niecałej, odbędzie się akcja znakowania jednośladów. Oznakować rower może osoba pełnoletnia, która posiada dokument tożsamości, adres skrzynki mailowej oraz numer telefonu komórkowego.

Sezon rowerowy w pełni. Niestety w tym czasie przypominają sobie o tym również amatorzy cudzej własności. Nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Jedną z metod zabezpieczenia przed utratą naszego jednośladu jest jego oznakowanie za pomocą platformy- usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim.

Pamiętać należy aby zabrać ze sobą:

  • dowód własności roweru,
  • pesel właściciela,
  • dane kontaktowe – numer telefonu/e-mail właściciela.

Jeżeli rower zostanie skradziony, użytkownik oznaczy go na platformie jako zaginiony. W momencie kiedy policjanci odnajdą jednoślad pochodzący z kradzieży, błyskawicznie namierzą właściciela. System będzie pomocny także w przypadku kupna roweru od osoby prywatnej. Nabywca będzie mógł sprawdzić w bazie, czy rower nie jest oznaczony jako zaginiony i w razie potrzeby, zawiadomić Policję.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze