Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Oznakuj swój rower za darmo

W dniu 22 marca 2024 roku w godz. 13:00-17:00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, odbędzie się akcja znakowania jednośladów. Oznakować rower może osoba pełnoletnia, która posiada dokument tożsamości, adres skrzynki mailowej oraz numer telefonu komórkowego.

Każdego roku wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego policjanci otrzymują zgłoszenia o kradzieżach jednośladów, które giną najczęściej spod sklepów, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnicy czy garażu, gdzie rowery są przechowywane. Dlatego właściciele jednośladów muszą solidnie zabezpieczać swoje rowery oraz zwracać uwagę, w jakim miejscu je zostawiają, aby nie ułatwiać złodziejowi ich kradzieży.

Jedną z metod dodatkowego zabezpieczenia przed utratą jednośladu jest jego oznakowanie za pomocą platformy – usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim. Dlatego w dniu 22 marca 2024 roku w godzinach 13:00- 17:00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zaplanowana została akcja podczas której funkcjonariusze znakować będą rowery.

Jeżeli rower zostanie skradziony, użytkownik oznaczy go na platformie jako zaginiony. W momencie kiedy policjanci odnajdą jednoślad pochodzący z kradzieży, błyskawicznie namierzą właściciela. System jest także pomocny w przypadku kupna roweru od osoby prywatnej. Nabywca będzie mógł sprawdzić w bazie, czy rower nie jest oznaczony jako zaginiony i w razie potrzeby, zawiadomić Policję.

Źródło: KMP Kalisz

fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze