Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Paleosztuka – sztuka wskrzeszenia prehistorii”

„Paleosztuka – sztuka wskrzeszenia prehistorii” to wystawa Szymona Górnickiego organizowana w ramach 1. Ogólnopolskiego Festiwalu – Podróże w Czasie i Przestrzeni , którą będzie można obejrzeć w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Paleosztuka to wszelka sztuka która odtwarza wymarłe życie tak jak jest to naukowo wiarygodne w danym momencie. Prezentowana wystawa to bardzo różnorodny zbiór paleoartystycznych rekonstrukcji wymarłych organizmów. Od bezkręgowców poprzez dinozaury do zwierząt z epoki lodowcowej. Prace wykonywane były głównie techniką ilustracji cyfrowej za pomocą tabletu piórkowego i programów graficznych. Stanowią przekrój całej dotychczasowej twórczości autora.

Odkąd pamiętam fascynowały mnie dinozaury. Fascynacja ta, była moim głównym motorem napędowym życia. Zaczynałem jako kaliskie dziecko z silną dinomanią. Skończyłem III Liceum Ogólnokształcące im M. Kopernika w Kaliszu. Następnie zostałem studentem geologii Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz członkiem Studenckiego Koła Naukowego Paleontologów UAM, angażując się w ciekawe projekty. W 2013 roku, ukończyłem  studia z pracą magisterską „Budowa kończyny tylnej aetozaura ze stanowiska dokumentacyjnego „Trias” w Krasiejowie”. Staram się być kreatywnym indywidualistą z otwartym umysłem. Specjalizuję się w rekonstrukcjach wymarłych gatunków. Mam szczególną pasję do historii paleontologii i paleosztuki. Jestem autorem kilku artykułów, głównie na temat paleosztuki. Charakterystyczną częścią mojej kreatywnej pracy są satyryczne paleontologiczne rysunki. Obecnie pracuje nad paleontologicznymi filmami dokumentalnymi. Angażuje się w paleoartystyczne projekty, pisanie artykułów, przeprowadzanie wywiadów oraz szeroko pojętą edukacje paleontologiczną. Poza paleontologią i paleosztuką, interesują mnie efekty specjalne w filmach, fantastyka oraz modelarstwo.

Szymon Górnicki – paleoartysta i paleontolog z Kalisza.

Wystawę oglądać można od 26 lutego do 3 marca 2024.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze