Pamiątka od „Tarasina” dla dzieci

W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, 1 czerwca o godzinie 12 podczas uroczystego wernisażu rozpoczęła się prezentacja wystawy pokonkursowej 36 Konkursu Plastycznego Świat Dziecka.

Na konkurs wpłynęło 661 prac z całej Polski. Tematyka była dowolna, przy czym każdy uczestnik mógł przysłać tylko jedną pracę. Zaproszeni do jury artyści plastycy Izabella Symanowicz, Przemysław Dunaj i Janusz Lewandowski nagrodzili w 4 grupach wiekowych 20 autorów prac, natomiast wyróżnili 62 uczestników. Tegoroczna wystawa pokonkursowa będzie eksponowana w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina od 1 do 12 czerwca. Towarzyszy jej katalog, zawierający reprodukcje prac nagrodzonych oraz spis wyróżnionych. Kuratorką konkursu i wystawy pokonkursowej jest Ewa Cierniak, która z ogromną radością, przy wsparciu Izabeli Wesołowskiej, przedstawicielki Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Kaliszu, wręczyła nagrody, a także wyróżnienia zebranym na wirydarzu Galerii uczestnikom Konkursu. Niestety, nie wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione mogły osobiście pojawić się na uroczystości, dla nich została przygotowana prezentacja online, umieszczona na galeryjnym Facebooku.
Po części oficjalnej goście uczestniczyli w warsztatach z sitodruku ręcznego. Odbyły się one, mimo padającego deszczu, w przyjaznej Zielonej Strefie. Przeprowadziła je, przybliżając tajniki tej bardzo atrakcyjnej techniki drukarskiej, projektantka scenografii i kostiumów, sitodrukarka Basia Bilon. Artystka przygotowała na to spotkanie 3 specjalnie zaprojektowane dla Galerii Sztuki im. Jana Tarasina wzory, które można było przenosić na płócienne torby czy bawełniane koszulki. Każdy uczestnik warsztatów stał się w ten sposób właścicielem wyjątkowej pamiątki z Dnia Dziecka w Tarasinie.

Źródło: GJT
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze